Tenis – WTA Pekin: Powtórka Radwańskiej

Agnieszka Radwańska pewnie zameldowała się w najlepszej szesnastce turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie (Chiny) po zwycięstwie nad Rosjanką Jekateriną Makarową (35. WTA).

Agnieszkę Radwańską dzieli tylko jedno zwycięstwo w Pekinie, aby zapewnić sobie awans do turnieju Mistrzyń w Singapurze (23-30 październik). Jeśli Polka pokona w kolejne rundzie Robertę Vinci (Włochy) lub Caroline Wozniacki (Dania) to przypieczętuje awans. Na razie pewnie wygrała spotkanie II rundy z Jekateriną Makarową.

Przed tygodniem w Wuhan (Chiny) krakowianka oddała moskwiance 5 gemów, dziś 7, ale jej zwycięstwo tak jak przed tygodnie w zasadzie nie było zagrożone. Zdarzały się chwilowe przestoje w grze Biało-czerwonej, spowodowane momentami lepszej gry Makarowej, podczas których nie popełniała błędów, ale były one tak rzadko, że Radwańska mogła czuć się na korcie pewnie. W pierwszym secie prowadziła 5:0, aby wygrać seta 6:3.  W drugiej odsłonie przy stanie 2:2 przełamała podanie Rosjanki. Polka serwis utrzymała już do końca spotkania pieczętując sukces. Po kolejnym triumfie nad leworęczną tenisistką jej bilans wygranych do przegranych z tą rywalką wynosi 6:2.

Polka spotkanie z Rosjanką zakończyła na sporym „plusie”, gdy spojrzymy na stosunek piłek wygranych do niewymuszonych błędów – 20:8. U jej rywalki tak dobrze się on nie prezentuje 25:31.

Mecz 1/8 finału w Pekinie Agnieszka Radwańska rozegra w środę.

II runda gry pojedynczej WTA Premier Mandatory (pula nagród 6,289 mln dolarów)

Agnieszka Radwańska (Polska) [3] – Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:3, 6:4