Tenis – WTA Pekin: Radwańska w finale!

Mistrzyni China Open z 2011 roku Agnieszka Radwańska ponownie zagra w Pekinie w finale!

Awans do decydującego o tytule spotkaniu zapewnił jej mecz z Ukrainką Eliną Switoliną. Polka wygrała go 7:6(3), 6:3. W pierwszym secie panie kilka razy się przełamywały. 22-letnia tenisistka z Charkowa przy stanie 5:4 serwowała po zwycięstwo w premierowej odsłonie. Nie dała rady zamknąć seta w efekcie o wszystkim ostatecznie decydował trzynasty gem. Jeszcze w dwunastym gemie miała piłkę setową krakowianka. Nie wykorzystała jej, ale co nie udało się teraz udało się za chwilę. Trzy punkty oddała Polka Ukraińce w tie-breaku i zapisała na koncie pierwszego seta.

W drugim secie Radwańska prowadziła 3:0 i przewagę jednego więcej przełamania dowiozła do końca partii. Dla Polki to trzeci finał w Pekinie. Wcześniej w 2009 r. przegrała go ze Swietlaną Kuzniecową (Rosja), a w 2011 roku wygrała z Andreą Petković (Niemcy).

W jutrzejszym finale Polka zagra z Johanną Kontą (Wielka Brytania), która pokonała Madison Keys (USA) 7:6(1), 4:6, 6:4.

WTA Premier Mandatory w Pekinie (pula nagród 6,289 mln dolarów)