Tenis – WTA Pekin: Radwańskiej express po Azji! Polka ma 20-sty tytuł!

Agnieszka Radwańska nie miała sobie równych w turnieju China Open w tym roku! Polka wygrała sześć meczów bez straty seta. Zainkasowała ponad 1 milion dolarów na konto, a także 1000 punktów do rankingu WTA! W finale w Pekinie, dzięki dobrej regularności gry pokonała Johannę Kontę 6:4, 6:2.

Złoty puchar dla zwyciężczyni pekińskiego turnieju Radwańska wzniosła do góry  po raz drugi w karierze. Wcześniej tej sztuki dokonała w 2011 roku, po finale z Andreą Petković (Niemcy). Dziś jej oponentką była Brytyjka Joanna Konta. Polka mimo, że nie rozpieszczała kibiców dobrym pierwszym serwisem, to dzięki skutecznej grze za końcową linią powodowała u rywalki frustrację. Konta w trakcie spotkania zepsuła trzy smecze! Jeden kluczowy, bo mógł jej pozwolić wyrównać wynik na 5:5 w pierwszym secie! Radwańska prowadziła w nim 5:2, ale dzięki prezentom Brytyjki ostatecznie nie dała się dogonić.

Druga odsłona również należała do Radwańskiej. Konta popełniała kolejne błędy. Nie wytrzymała długich wymian. Polka. Pani profesor tenisowych kortów pewnie zmierzała do trzeciego tytułu w karierze. Spotkanie zakończyła asem serwisowym! Tak jakby na przekór dyspozycji serwisowej z tego meczu.

Na początku roku w Shenzhen. W sierpniu w New Haven. A teraz w Pekinie, tuż przed Turniejem Mistrzyń, kobiecym Mastersem w Singapurze również nie miała sobie równych. Dwudziesty tytuł w karierze został osiągnięty. Polka będzie startować jeszcze w Tiencinie. A potem od 23 października rozpocznie walkę o obronę tytułu w mistrzostwach WTA.

Polka wygrywając na obiekcie olimpijskim turniej Premier Mandaotry przeszła również do historii jako tenisistka, która imprezę tej rangi wygrała trzeci raz w karierze (lub więcej)! Wśród nich Serena Williams, Wiktoria Azarenka i Maria Sharapova. Teraz to zestawienie uzupełni krakowianka.

WTA Premier Mandatory w Pekinie (pula nagród 6,289 mln dolarów)

Finał:

Agnieszka Radwańska (Polska) (3) – Johanna Konta (Wielka Brytania) (11) 6:4, 6:2