Tenis – WTA Tiencin: Linette z awansem!

Magda Linette (98. WTA) zameldowała się w II rundzie turnieju w chińskim Tiencinie. Polka awansowała do niego, po zwycięstwie z Niną Stojanović (Serbia), debiutantką w rozgrywkach cyklu WTA!

Pierwszego seta Polka wygrała, po obronie piłki setowej, 7:6(6). Prowadziła w nim 5:2! Trwał on aż 90 minut. W drugiej odsłonie sytuacja na korcie zdecydowanie się zmieniła, bowiem Serbka praktycznie nie istniała. Przegrała go w 21 minut, nie zdobywając nawet gema.

Magda Linette, awansując do drugiej rundy obroniła punkty sprzed roku. Jutro o godzinie 5 czasu polskiego zagra z Amerykanką Alison Riske (56. WTA) , która dziś pokonała Węgierkę Timeę Babos (26. WTA) 2:6, 6:4, 6:3.

W turnieju startuje również Agnieszka Radwańska (3. WTA). Polka w pierwszym spotkaniu zmierzy się z Niemką Tatjaną Marią (109. WTA). Mecz rozpocznie się w środę około godziny 7:00.

Tiencin (Chiny), WTA International (pula nagród 500 tys. dolarów)