Tenis – WTA Wuhan: Po trzech latach mamy wyczekiwane zwycięstwo z Wozniacki!

Agnieszka Radwańska 6:4, 6:2 wygrała z Caroline Wozniacki (Dania)  w 1/8 finału turnieju w chińskim Wuhan!

W 2013 roku, w lutym, podczas turnieju w Doha Agnieszka Radwańska pokonała 6:2, 7:5 Carolinę Wozniacką (ćwierćfinał). Potem krakowianka przegrała cztery spotkania z Dunką polskiego pochodzenia. Dziś po trzech latach przerwy ponownie w przyjacielskiej konfrontacji może podnieść ręce w geście triumfu! Dobre znajome od 15-stu lat spotkały się nie tak dawno w Tokio, w meczu, którego stawką był finał ostatecznie lepsza po trzech setach okazała się Wozniacka.

Dziś w spotkaniu 1/8 finału w Wuhan Radwańska potrzebowała 90 minut, aby pokonać Wozniacką. Pierwszy set rozpoczął się po myśli Polki, bowiem od prowadzenia 4:0! Minęło kilkanaście minut i mieliśmy remis 4:4. Dwa ostatnie gemy należy do Agnieszki Radwańskiej.

Dunka w trakcie pierwszego seta, a także drugiego korzystała z pomocy fizjoterapeuty, uskarżając się na bóle mięśni karku. W przerwach jej tata Piotr Wozniacki służył jej cenną radą. Nic nie pomogło ostatecznie, aby pokonać lepiej dysponowaną fizycznie Polkę.

Drugi set potoczył się szybko, zwycięstwem 6:2 naszej tenisistki. W meczu o półfinał turnieju w Wuhan zagra z Rosjanką Swetlaną Kuznietsową, która pokonała 6:2, 6:2 Amerykankę Venus Williams.

Spotkanie ćwierćfinałowe zostanie rozegrane w czwartek jako trzeci mecz na korcie centralnym, w okolicach godziny 10 czasu polskiego.