Tenis ziemny – ATP Chalenger Genua: Wraca forma! Janowicz tryumfuje!

Jerzy Janowicz (ATP 247.) wraca do formy po swoich perturbacjach zdrowotnych! W świetnym stylu przechodził kolejne rundy jednego z większych turniejów rangi ATP Challenger Tour we włoskiej Genui. W finale pokonał stawianego w roli zdecydowanego faworyta Hiszpana Nicolasa Almagro (ATP 48.) 7-6(5) 6-4!

To był świetny turniej w wykonaniu powracającego do formy po kontuzji „Jerzyka”. Dobrym omenem był już wygrany set w meczu z Djokoviciem na US Open. W końcu nadal nikt nie postawił grającemu dzisiaj w finale nowojorskiej trudniejszych warunków od Polaka.
Na początku nie wydawało się, że będzie tak dobrze, gdyż niżej notowanego Włocha Lorenzo Sonego (ATP 259.) pokonał po trzech ciężkich setach. Później nie miał większych problemów z Argentyńczykiem Horacio Zeballosem (ATP 71.) i kolejnym reprezentantem gospodarzy Gianlucą Magerem (ATP 336.). Kolejnym trudnym pojedynkiem był półfinał z kolejnym Argentyńczykiem – Carlosem Berlocqiem (ATP 76.), znów trzy ciężkie sety, ale na korzyść „JJ-a”. W finale był skazywany na porażkę. W końcu za rywala miał doświadczonego i utytułowanego Hiszpana – Nicolasa Almagro. Janowicz w obydwu setach przegrywał ze stratą przełamania, ale zachował zimną krew, straty odrobił i wygrał! Sensacyjnie wygrał! A teraz będzie się starał zrobić to w kolejnym Challengerze. U nas. W Szczecinie.

Jerzy Janowicz – Nicolas Almagro 7-6(5) 6-4