Tenis ziemny – WTA Tokio: Kapitalny powrót Linette! Polka w ćwierćfinale!

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju w Tokio. W 1/8 pokonała Kazaszkę Julię Putincewą 4-6 6-3 7-5 broniąc po drodze dwóch piłek meczowych! Wcześniej wyeliminowała z turnieju grającą z „dziką kartą” Rosjankę Olesję Perwuszinę. Poznanianka już jest pewna powrotu do pierwszej setki rankingu WTA. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Dunka pochodzenia polskiego – Caroline Wozniacki.

Magda Linette gra w japońskim turnieju dzięki przebrnięciu kwalifikacji. Polka pewnie w dwóch setach wygrała w nich wszystkie trzy mecze i dostała się do głównej drabinki. Pierwsza rywalka Magdy, mimo że notowana na początku piątej setki rankingu, przysporzyła poznaniance nieco kłopotów. Perwuszina wygrała pierwszego seta, na szczęście nasza zawodniczka „wzięła się do roboty” i wygrała tamten mecz 4-6 6-2 6-3.

W 1/8 finału Polka była skazywana na porażkę, ponieważ jej rywalka – Julia Putincewa z Kazachstanu jest notowana na 38. miejscu w rankingu. Gra była jednak od samego początku wyrównana. Linette zabrakło jednak nieco opanowania i przy stanie 4-4 przegrała swój serwis i ostatecznie 4-6 całego seta. W drugim secie sytuacja była niemal odwrotna. To Polka przełamała w, jak się później okazało, przedostatnim gemie drugiej partii i wygrywając ją 6-3 wyrównała stan pojedynku. Zupełnie inny przebieg miał decydujący set. Polka zaczęła świetnie, od przełamania. Po chwili jednak Kazaszka wyrównała. Gemy w tym secie były długie, rozgrywane „na przewagi”. Linette znów straciła swoje podanie, następnie szybko odrobiła stratę i znów nie utrzymała swojego serwisu. Sytuacja była bardzo trudna. Putincewa prowadziła 5-3 i serwowała. W tym gemie miała już 40:15 – 2 piłki meczowe. Obydwie obroniła jednak Magda Linette! Zdołała przełamać Putincewą, utrzymać swój serwis, jeszcze raz wygrać przy serwisie faworytki i ostatecznie, przy swoim podaniu, wykorzystać pierwszą okazję na zwycięstwo w tym meczu!