Wspinaczka sportowa – MŚ: Polacy poza półfinałami w boulderze

Żadnemu z dwójki polskich boulderowców nie udało się awansować do półfinału rozpoczętych właśnie w Paryżu Mistrzostw Świata we wspinaczce sportowej.

Ten sezon w wykonaniu kadry polskich boulderowców nie należał do udanych. Brak choćby jednego awansu do półfinału pucharu świata i pojedyncze punkty w klasyfikacji generalnej cyklu sprawiły, że nasze oczekiwania przed startem czempionatu globu nie były zbyt wysokie.

Bliżej awansu do półfinałowej dwudziestki był bardziej doświadczony z naszych zawodników, Andrzej Mecherzyński-Wiktor. 32-letni Krakowianin, który jeszcze w ubiegłym roku potrafił zajmować miejsca w czołowej dziesiątce zawodów pucharu świata, zaliczył dziś topy na dwóch problemach oraz bonus na czwórce i z rezultatem 2t2 3b7 zajął 16. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Po zsumowaniu wyników obu grup wynik Polaka dał 31. lokatę.

Jeszcze słabiej zaprezentował się Jakub Główka. Zawodnik z Warszawy zaliczył tylko pierwszy problem, na dwóch kolejnych zdobył bonusy i z wynikiem 1t2 3b4 zajął 57. miejsce w stawce 123. wspinaczy.

Aby awansować do kolejnej rundy należało zaliczyć trzy topy w pięciu próbach (grupa I) i cztery topy w jedenastu podejściach (grupa II).