Wspinaczka sportowa – MŚ: Rudzińska o włos od medalu!

Czwarte miejsce Aleksandry Rudzińskiej to najlepszy wynik naszych sprinterek w kokurencji na czas rozegranej w ramach mistrzostw świata. W sumie w czołowej dziesiątce sklasyfikowano aż cztery biało-czerwone.

Do fazy finałowej mistrzostw świata awansowały aż cztery nasze sprinterki. Najlepiej zaprezentowała się czwarta zawodniczka kwalifikacji, Aleksandra Rudzińska. Polka w pierwszej rundzie zmagań pewnie 8,58 – 10,31 pokonała Francuzkę Victoirę Andrier. W ćwierćfinale 22-letnia zawodniczka z Lublina spotkała się z koleżanką z reprezentacji, Klaudią Buczek, która rundę wcześniej wyeliminowała Austriaczkę Ninę Lach. Po stojącym na bardzo wysokim poziomie biegu, nieznacznie lepsza okazała się Rudzińska (8,07 – 8,12).

Niestety w strefie medalowej zabrakło Polce nieco szczęścia. W półfinale Rudzińska pomimo znakomitego czasu (8,13) uległa fenomenalnej Rosjance Annie Cyganowej (7,85), natomiast w małym finale z triumfu nad naszą zawodniczką mogła cieszyć się inna zawodniczka Sbornej, Julia Kaplina (8,40 – 8,23).

W pierwszej rundzie odpadła Anna Brożek, która poległa z inną naszą zawodniczką, Patrycją Chudziak (9,14 – 9,04). Chudziak w ćwierćfinale nie sprostała natomiast Kaplinie (9,17 – 8,03).

Polscy wspinacze mistrzostwa świata w Paryżu kończą zatem z jednym medalem. Wczoraj mistrzem świata w konkurencji na czas został Marcin Dzieński.