Wspinaczka sportowa – MŚJ: Kupś w półfinale!

Ida Kupś awansowała do półfinału prowadzenia podczas rozgrywanych w chińskim Guangzhou mistrzostw świata juniorów we wspinaczce sportowej. Polka w kwalifikacjach uzyskała piąty wynik.

Kupś, startująca w kategorii młodzieżowiec A, w pierwszej próbie kwalifikacyjnej uzyskała rezultat 34+ na półmetku eliminacji zajmowała wysokie, piąte miejsce. Start na drugiej drodze, poszedł Polce nieco słabiej, jednak rezultat 31+ pozwolił uplasować się na siódmej lokacie. W klasyfikacji łącznej 16-letnia zawodniczka z Krakowa zajęła piąte miejsce i pewnie awansowała do jutrzejszego półfinału.

W tej samej kategorii wiekowej na 41. miejscu sklasyfikowana została Natalia Woś, która na obu drogach doszła odpowiednio do 14. i 20+ chwytu.

Blisko awansu do półfinału była Natalia Kałucka, wśród młodzieżowców B. Polka w pierwszej próbie uzyskała 24. rezultat (20+) i miała spore szanse na kwalifikację do kolejnej rundy. Niestety na drugiej drodze Kałucka spisała się słabiej (18+, 37. miejsce) i ostatecznie została sklasyfikowana na 32. lokacie. 42. miejsce zajęła natomiast Aleksandra Kałucka (14, 21+).

Z dalszej rywalizacji odpadł także Miłosz Bujak. Rezultaty 14+ i 14 pozwoliły mu zająć jedynie 48. lokatę w kwalifikacjach młodzieżowców B. W prowadzeniu dalej nie będzie walczyć także nasza sprinterka Patrycja Chudziak, która w kwalifikacjach juniorek była 32. (15+, 8+).