Zapasy – MŚ weteranów : Dwa medale na zakończenie zmagań

W niedzielę zakończyły się MŚ weteranów w fińskiej miejscowości Seinajoki. Po dwóch dniach rywalizacji polscy weterani mieli na koncie 5 medali, a trzeciego dnia na podium stanęli : Janusz Żurawski (dywizja F – 130kg) i Edward Masełko (dywizja F – 69kg). Żurawski zdobył srebro, a Masełko brąz.

Ostatniego dnia mistrzostw weterani walczyli w siedmiu kategoriach wagowych, w trzech dywizjach : A, F i G. Do rozdania było 21 kompletów medali. Oczywiście w niektórych wagach startowało tylko dwóch zawodników. Trójka Polaków miała szansę powiększyć medalowy dorobek i dwóch z nich stanęło na podium. Janusz Żurawski nie powtórzył sukcesu sprzed roku, kiedy to zdobył złoty medal. Tym razem stanął na podium o jeden stopień niżej. Edward Masełko natomiast rok temu w Atenach zdobył brązowy medal i tego samego dokonał w Seinajoki. 8 miejsce zajął Tomasz Jaroszkiewicz w dywizji A, w kategorii wagowej do 85 kg. Ciekawe jest to, że polscy weterani osiągnęli taki sam plon medalowy co rok wcześniej na MŚ w Atenach. 7 medali i medale dokładnie z tego samego kruszcu. 3 złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe. Siódemka jest szczęśliwą liczbą i pokazały to nie tylko MŚ weteranów, ale też wojskowe MŚ, które odbywały się od środy do soboty. Weterani walczyli od piątku do niedzieli. Polscy żołnierze też przywiozą ze Skopje 7 medali więc z dwóch imprez polscy zapaśnicy przywiozą 14!!! medali. Z tego 5 tytułów mistrzowskich. Na MŚ weteranów Andrzej Wroński zdobył złoty medal podobnie jak rok temu. Zresztą to był jego szósty złoty medal!!! na MŚ weteranów. Mirosław Wieczorkiewicz, który jest na zdjęciu również rok temu wygrał. Powtórzył to też w Seinajoki. Tyle, że to już jego ósmy złoty medal MŚ weteranów!!! Mariusz Wiśniewski rok temu srebrny i w Finlandii znów to powtórzył. Janusz Żurawski jak pisałem zamienił złoto na srebro, a Edward Masełko ponownie zdobył brązowy medal. Pięciu z siedmiu medalistów z Aten sprzed roku też stawało na podium w ten weekend. Jedynie Lech  Szcześniak i Jerzy Sekura nie zdobyli medalu rok temu. W poprzednim wpisie o MŚ weteranów zamieściłem medale i miejsca Polaków po dwóch dniach rywalizacji.