Żeglarstwo: Znamy mistrzów Polski w klasach olimpijskich

W Górkach Zachodnich zakończyły się żeglarskie MP w klasach olimpijskich. Dziś odbyły się wyścigi medalowe, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych klasach.

żagle 32W męskiej klasie RS:X prowadzenie udało się obronić Radkowi Furmańskiemu, który wygrał 7 z 9 wyścigów eliminacyjnych. W podwójnie punktowanym wyścigu medalowym był jednak dopiero szósty i w generalce o zaledwie punkt wyprzedził Przemysława Miarczyńskiego, który dziś był 3. Wśród kobiet pozycję liderki bez problemów utrzymała Zofia Noceti-Klepacka. Brązowa medalistka olimpijska z Londynu po zajęciu dziś trzeciej pozycji, w klasyfikacji generalnej ostatecznie o 9 punktów wyprzedziła Maję Dziarnowską. W klasie Laser Radial triumfowała Białorusinka Tatiana Drozdowskaja, która mogła wystartować w tych regatach ze względu na otwartą rangę. Mistrzynią Polski została jednak Agata Barwińska – druga w klasyfikacji końcowej. Polka wygrała wyścig medalowy i do zwyciężczyni straciła tylko dwa oczka. Wśród 46 zawodników klasy Laser od początku do końca najlepszy był Kacper Ziemiński. Podobnie było w klasie Finn, gdzie Piotr Kula już przed wyścigiem medalowym był pewny triumfu i na luzie przypłynął do mety jako siódmy. W żeglarskiej „formule 1”, czyli klasie 49er swoją wyższość nad pozostałymi załogami udowodnili Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Natomiast w klasie 470, w której razem rywalizowali mężczyźni i kobiety po wygranej w wyścigu medalowym zwyciężyła załoga Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska. O pięć punktów udało im się wyprzedzić Macieja Sapiejkę i Adama Kreffta, którzy dziś dopłynęli do mety zaledwie na piątej lokacie.