100 dni do Pjongczang 2018: Ogień olimpijski już w Korei

Na sto dni przed ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich w Pjongczangu na Półwysep Koreański doleciał ogień olimpijski. Od 1 listopada pokona on drogę po wszystkich rejonach Korei Południowej.

Ogień został wzniecony tydzień wcześniej w świątyni Hery w Olimpii, a we wtorek został przekazany przewodniczącemu komitetu organizacyjnego igrzysk Lee Hee-Beoma podczas ceremonii na stadionie Panathinaiko w Atenach przez prezydenta Helleńskiego Komitetu Olimpijskiego Spyrosa Capralosa. Następnie płomień z pochodni przeniesiono do specjalnej latarni, w której ogień spędził podróż do Azji.

Samolot z ogniem wylądował w Incheon, gdzie rozpoczęła się koreańska część sztafety. Liczyć ona będzie 2018 km a liczba jej członków wyniesie 7500 – 0,1 promila mieszkańców Półwyspu Koreańskiego. W jej trakcie ogień będzie transportowany m.in. samochodem, statkiem,  kolejką tyrolską, ale też przy użyciu nowoczesnych technologii – przez robota. Na Stadion Olimpijski w Pjongczanu dotrze podczas ceremonii otwarcia igrzysk 9 lutego 2018 roku.

Sztafecie towarzyszy motto „Let Everyone Shine” („Daj wszystkim błyszczeć”), co jest również tytułem oficjalnego jej motywu muzycznego.

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password