11-latka w turnieju głównym! Stefańska nie dała rady

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Kinga Stefańska nie zdołała awansować do turnieju głównego tenisistek stołowych w zawodach z cyklu World Tour rozgrywanych w Almerii. W pierwszej rundzie singla znalazła się natomiast Mima Ito – Japonka, która ma zaledwie jedenaście lat!

Stefańska stoczyła dziś mecz o wysoką stawkę. Wiedziała, że zwyciężczyni "bierze wszystko". Tylko ta zawodniczka, która wygrałaby mecz, grałaby dalej. Polkę ciężko było stawiać w roli faworytki. Grała ze zdecydowanie wyżej sklasyfikowaną Japonką Yuri Yamanashi. Przeciwniczka naszej zawodniczki szybko pokazała jej, że o awans będzie ciężko. Pierwsze trzy sety wygrała do ośmiu i wszystko wydawało się przesądzone. Co prawda Polka wygrała jeszcze "honorowego" seta, ale piąta partia ponownie padła łupem Japonki, która tym samym zapewniła sobie udział w turnieju głównym. Yuri Yamanashi – Kinga Stefańska 4:1 (11:8, 11:8, 11:8, 9:11, 11:8)

W drabince głównej znalazła się też zaledwie jedenastoletnia Japonka Mima Ito. Zawodniczka ta jest najmłodszą tenisistką stołową w historii Pro Touru (od 1996 roku), która zaszła tak daleko!

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie zagra również Polka Li Qian. Jutro o godzinie 19:00 zmierzy się z inną zawodniczką z kraju Kwitnącej Wiśni – Misako Wakamiyą – 62. zawodniczką światowego rankingu. Wcześniej, bo o 11:45 swój mecz deblowy rozegra Stefańska. W parze z Holenderką Lindą Creemers zmierzą się z Koreankami – Ye Seo Dang i Ha Eun Yang. Azjatki będą zdecydowanymi faworytkami spotkania. Zatem – przed obiema naszymi zawodniczkami bardzo ciężkie zadanie.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password