13 dni do igrzysk paraolimpijskich: Początki owocnej współpracy – stroje paraolimpijczyków na Rio

Upływają kolejne dni do rozpoczęcia igrzysk paraolimpijskich. W przyszłym tygodniu odbędzie się uroczyste ślubowanie w Warszawie. Po nim polscy sportowcy odlecą do Rio, aby walczyć o olimpijskie medale. Po raz pierwszy paraolimpijczycy będą na letnich igrzyskach prezentować się w strojach przygotowanych przez markę 4F!

Rafał Wilk. Fot.: Dzięki uprzejmości Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego
Rafał Wilk. Fot.: Dzięki uprzejmości Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Kolekcja Rio 2016, która została przekazana paraolimpijczykom to ta sama kolekcja, która została przygotowana również dla olimpijczyków, zarówno pod kątem designu, jak i jakości materiałów i użytych technologii.

Elementy składowe każdego zestawu paraolimpijskiego zostały wybrane z szerokiego asortymentu w porozumieniu i za zgodą Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, z uwzględnieniem szczególnych uwarunkowań sportu osób niepełnosprawnych.

Od lewej: Marcin Chabowski, Iwona Lewandowska (lekkoatleci, biegi długodystansowe), Monika Gibes (paraolimpijska żeglarka), Rafał Wilk (kolarz ręczny). Po prawej stronie stoi para modeli w strojach defiladowych. Fot.: Dzięki uprzejmości Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego
Od lewej: Marcin Chabowski, Iwona Lewandowska (lekkoatleci, biegi długodystansowe), Monika Gibes (paraolimpijska żeglarka), Rafał Wilk (kolarz ręczny). Po prawej stronie Paweł Wiesiołek (lekkoatletyka, dziesięciobój) i Oktawia Nowacka (pięciobój nowoczesny).. Fot.: Dzięki uprzejmości Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Strój defiladowy, w którym zaprezentują się sportowcy podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016 to także oficjalny strój ceremonii medalowej. Nie jest to ten sam strój defiladowy co olimpijczyków, ze względu na specyfikę sportu paraolimpijskiego – np. lepiej od długich spódnic sprawdzają się spodnie.

Podczas majowego pokazu Kolekcji Olimpijskich Rio 2016 w Warszawie zostały przedstawione stroje przygotowane dla olimpijczyków oraz dla paraolimpijczyków. W strojach defiladowych dla paraolimpijczyków wystąpili Monika Gibes i Rafał Wilk.

Monika Gibes Fot.: Dzięki uprzejmości Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego
Monika Gibes (żeglarka) Fot.: Dzięki uprzejmości Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Oprócz kolekcji dla reprezentacji Polski na Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016, Polski Komitet Paraolimpijski zapewnił wyposażenie zawodników w stroje startowe dla lekkiej atletyki, a także dla kajakarstwa.

Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga w rozmowie z portalem igrzyska24.pl zwraca uwagę na satysfakcję paraolimpijczyków, wynikającą z otrzymanych strojów:

Dostosowanie ubioru dla każdego paraolimpijczyka odgrywa kluczową rolę w sporcie osób z niepełnosprawnościami i sprawia, że odzież jest zarówno modna, komfortowa i co najważniejsze funkcjonalna. Podczas wydawania strojów na warszawskim Torwarze, każdy ze sportowców na miejscu miał możliwość dopasowania stroju indywidualnie do swoich oczekiwań, dzięki pomocy osób odpowiedzialnych za wydawanie zestawów paraolimpijskich oraz krawcowych firmy OTCF właściciela marki 4F. Dodatkowo sposobność noszenia takich samych strojów w trakcie Igrzysk Olimpijskich i Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, to dla naszych zawodników zewnętrzna identyfikacja, na której wielu paraolimpijczykom i ich trenerom zależało.

Daria Sulgostowska z Biura Prasowego OTCF podzieliła się z naszym portalem informacjami o Kampanii „Zacznij. Wytrwaj”, w której uczestnicy para-kolarz ręczny Rafał Wilk.

Kampania „4F. Zacznij. Wytrwaj” jest prowadzona od lutego 2016 roku. Podzielona została na trzy fazy –  w pierwszej występowali trenerzy, w drugiej wybrane osoby niezwiązane sensu stricto ze sportem,  w ostatniej fazie wzięli udział olimpijka i paraolimpijczyk.. Wybraliśmy Marię Andrejczyk, która zadebiutowała na igrzyskach w rzucie oszczepem oraz Rafała Wilka, który jest  weteranem sportowym, bardzo utytułowanym, a dla nas utożsamiającym w sobie cechy człowieka walczącego i nie poddającego się mimo przeciwności losu. Kręcenie spotu z Rafałem Wilkiem było dużą przyjemnością. Chwalimy sobie całą współpracę. Bardzo nam zależało, aby wybrać jedną twarz ze sportu olimpijskiego, a drugą ze sportu paraolimpijskiego do tej kampanii.

Daria Sulgostowska dodała, że w przypadku współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim marka 4F jest Sponsorem Kolekcji Olimpijskiej, zaś jeśli chodzi o Polski Komitet Paraolimpijski ma tytuł Głównego Sponsora Komitetu.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password