14 dni do igrzysk paraolimpijskich: 680 godzin relacji w Internecie na piętnastu kanałach!

Na stronie internetowej Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego będzie można obejrzeć relacje z Rio de Janerio. Dailymotion udostępni 15 kanałów, dzięki którym będzie można zobaczyć 680 godzin transmisji!

Igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janerio rozpoczynają się 7 września. Na ten dzień została zaplanowano ceremonia otwarcia, a już kolejnego dnia zawodnicy przystępują do walki o medale. 8 września wystartuje na stadionie lekkoatletycznym  Bartosz Tyszkowski w pchnięciu kulą w klasie F41, mistrz Europy z Grosseto, gdzie pobił rekord świata (13,64 m).  Jego konkurs został zaplanowany na II sesję lekkoatletyczną, która rozpocznie się o 22:30 czasu polskiego. Nie ukrywamy, że liczymy, że pierwszego dnia igrzysk otworzy się worek z medalami dla polskich sportowców. Wszystkie ich zmagania będzie można zobaczyć na żywo z angielskim komentarzem na wspomnianych kanałach na stronie Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Szacuje się, że będzie to około 72 godzin transmisji z każdego dnia, kiedy będą rywalizować paraolimpijczycy. Oczywiście będzie można je obejrzeć także w wybranym momencie, dzięki usłudze vod na żądanie, którą proponuje również Dailymotion. Nie zabraknie  także wywiadów z paraolimpijczykami.

Dailymotion liczy na owocną współpracę z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim również w przyszłości, ponieważ z ich usług w bardzo dużej ilości korzystają Azjaci. To właśnie na kontynencie azjatyckim odbędą trzy kolejne igrzyska zarówno olimpijskie jak paraolimpijskie.