18 sierpnia LIVE 13 – 19:30

19:29 – Żeglarstwo – Zakończył się właśnie wyścig medalowy mężczyzn w klasie 470. Zwyciężyli w nim Szwajcarzy, jednak złoto trafia do Chorwatów Fanteli i Marenicia, srebro do Australijczyków Belchera i Ryana, a brąz do greckiej załogi Mantis/Kagialis.

19:25 – Pięciobój nowoczesny – Za pięć minut rozpocznie się turniej szermierczy panów. W nim ujrzymy jednego Polaka, Szymona Staśkiewicza.

19:25 – Badminton – Ależ to były emocje. Ależ to była walka. Zwycięsko wychodzą z niej Misaki Matsutomo i Ayaka Takahashi. 21 do 19 w ostatniej partii. Dunki niepocieszone. Złoto było tak blisko!

19:23 – Siatkówka – Obroniły się Serbki! W pewnym momencie Amerykanki doszły swoje rywalki na dwa punkty (20:22), ale wtedy Bałkanki jakby wrzuciły drugi bieg i ostatecznie wygrały drugą partię 25:21, a w całym meczu prowadzą 2:1.

19:09 – Siatkówka – Ciekawie zrobiło się w hali Maracanazinho. Serbki rozpędzone zwycięstwem w 2. partii świetnie rozpoczęły również trzecią (8:1). Później jednak trochę ten mechanizm się zaciął. Lepiej grać zaczęły Amerykanki i przegrywają one już tylko 13:16. To może być kluczowa partia tego meczu!

19:04 – Kolarstwo BMX – Z powodu upadku w pierwszym wyścigu ćwierćfinałowym z rywalizacji wycofał się mistrz świata z 2013 roku Liam Phillips (Wielka Brytania).

19:01 – Kolarstwo BMX – Ależ dzisiaj upadków. Jeden za drugim. Właśnie na metę weszli (tak weszli, bo rowery mieli uszkodzone) Brazylijczyk Rezende i Holender Kimmann. Smutno się na to patrzy, gdy o zwycięstwie niektórych zawodników decydują upadki i błędy innych.

19:00 – Golf – Fantastyczny wynik dnia uzyskała Stacy Lewis. Na pokonanie pola Amerykanka potrzebowała tylko 63 uderzenia, a więc 8 poniżej par. Lewis objęła prowadzenie w turnieju z wynikiem -9. Dotychczasowa liderka Tajka Jutanugarn po słabszym występie spadła na 5. miejsce.

18:54 – Badminton – Teraz to się Matsutomo i Takahashi zdenerwowały. Drugiego seta wygrały do 9.

18:51 – Siatkówka – Serbki wracają do gry i to w wielkim stylu. Druga partia to popis gry podopiecznych Zorana Terzicia i zwycięstwo 25:17. W meczu zaś remis po 1.

18:46 – Lekkoatletyka – Ciekawostka z bieżni. Pamiętacie Amerykanki, które zgubiły pałeczkę i nie weszły to finału sztafet 4×100 m? Otóż, po złożeniu protestu, zawyrokowano, że Allyson Felix została potrącona przez Brazylijkę i dlatego nie była w stanie przekazać pałeczki. Brazylijki oczywiście zdyskwalifikowano. Amerykanek nie można dodać do finału, bo jest tylko 8 torów, dlatego zdecydowano, że pobiegną jeszcze raz… same. O 1:00 czasu polskiego będą miały samotny bieg rozstawny i jeśli osiągną czas lepszy od Chinek (weszły jako ostatnie z czasem), czyli od 42.70, to one pobiegną w finale zamiast zawodniczek z Azji.

18:40 – Zapasy – Znamy już finalistki kategorii do 75 kg. W walce o złoto zmierzą się Guzel Manjurowa z Kazachstanu i sensacja turnieju, Erica Wiebe z Kanady. Manjurowa po dwunastu latach ponownie spróbuje zatem sięgnąć po olimpijskie złoto! W Atenach przegrała decydujące starcie, może teraz powiedzie jej się lepiej?

18:39 – Kolarstwo BMX – W drugim z wyścigów ujrzeliśmy pierwszą kraksę, w której uczestniczył m.in. Maris Strombergs – obrońca mistrzowskiego tytułu. Teraz o awans będzie mu niezwykle trudno, gdyż sklasyfikowany został na 6. miejscu (ale ma jeszcze dwa wyścigi, by nadrobić stratę punktową).

18:39 – Piłka wodna – Chorwaci meldują się w finale! Podopieczni Ivicy Tucaka kontrolowali wynik w ostatniej kwarcie. W końcówce podwyższyli prowadzenie do czterech bramek i wygrali 12:8. Czarnogórcy muszą zadowolić się meczem o brązowy medal. O tym z kim zagrają obie drużyny, przekonamy się po kolejnym półfinale, w którym zmierzą się Włosi oraz Serbowie.

18:38 – Hokej na trawie – 4:3 dla Niemców i to oni zdobywają brązowy medal. Przesądziły pudła Billy’ego Bakkera i Sander de Wijna.

18:37 – Żeglarstwo – Polki kończą ostatnią rundę na piątym miejscu i całą rywalizację na dziesiątej lokacie. Złoty medal trafia do Brytyjek Mills i Clark, srebro do Nowozelandek Aleh i Powrie, a brąz do Francuzek Lecointre i Defrance.

18:35 – Badminton – Jedynym mistrzem olimpijskim w badmintonie spoza Azji pozostaje wciąż Duńczyk Erik Hoyer-Larsen, obecny szef światowej federacji badmintonowej, który triumfował w singlu w Atlancie. Christinna Pedersen i Kamilla Rytter Juhl są w połowie drogi po drugie olimpijskie złoto dla Danii i Europy. Pierwszego seta z Japonkami wygrały do 18. Ulice w Kopenhadze i okolicach naprawdę są puste.

18:30 – Kolarstwo BMX – Rozpoczynają się ćwierćfinały zmagań mężczyzn. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech grupach. W każdej z grup odbędą się trzy wyścigi. Punktacja wyścigów taka jak w żeglarstwie – za zwycięstwo – 1, za drugie miejsce – 2, itd. Po trzech wyścigach czterech zawodników z każdej grupy (z najmniejszą liczbą punktów) awansuje do półfinału. Brzmi skomplikowanie, ale tak nie jest.

18:28 – Hokej na trawie – W czwartej kwarcie bramki nie padły, o brązowym medalu rozstrzygnie seria karnych zagrywek.

18:25 – Siatkówka – Pierwszy set półfinału za nami. Wygrywają go Amerykanki 25:20, zadecydowała świetna końcówka, gdyż jeszcze na kilka minut przed końcem seta był remis po 18.

18:16 – Piłka wodna – W trzeciej odsłonie obie ekipy tylko raz zdołały trafić do siatki. Nadal zatem prowadzą Chorwaci. Przed ostatnią kwartą mamy wynik 8:6.

18:15 – Siatkówka – My tym czasem wracamy do hali Maracanazinho, gdzie przed chwilą rozpoczął się 1. mecz półfinałowy turnieju żeńskiego. Zmierzą się w nim reprezentacje USA i Serbii.

18:14 – Zapasy – A Risako Kawai zmierzy się w finale kategorii wagowej do 63 kg z Marią Mamaszuk. Dobry dzień mają dziś Białorusinki na matach Carioca Arena 2.

18:12 – Zapasy – Rywalką Moniki Michalik w walce repasażowej będzie Anastasija Grigorjeva. Łotyszka to aktualna mistrzyni Europy, jedna z najlepszych zawodniczek świata. Łatwo nie będzie, ale jak spadać, to z wysokiego konia! Początek pojedynków repasażowych o 21:00 polskiego czasu.

18:12 – Żeglarstwo – W końcu, po wczorajszych problemach doczekaliśmy się ostatniego dnia rywalizacji na wodach zatoki Guanabara. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły panie w klasie 470, z udziałem Irminy Mrózek-Gliszczyńskiej i Agnieszki Skrzypulec, jednak Polki nie liczą się już w walce o medale.

18:08 – Zapasy – Risako Kawai zgodnie z planem bez problemów wchodzi do finału kategorii do 63 kg! Zwycięstwo Japonki nad Inną Trażukową z Rosji oznacza, że w turnieju pozostaje Monika Michalik! Piąta zawodniczka poprzednich igrzysk powalczy w repasażach.

18:05 – Hokej na trawie – Na bramki musieliśmy czekać do trzeciej kwarty. Najpierw prowadzenie dał Holendrom Jorrit Croon, ale do wyrównania doprowadził Martin Haner. Przed nami ostatni kwadrans meczu o brąz.

18:00 – Badminton – W Indiach ludzie wylegają właśnie na ulice. W Danii wręcz przeciwnie. Pusarla Sindhu tylko na początku drugiej partii miała kłopoty z Nozomi. Ostatecznie wygrała drugiego seta 21:10 i zagra o złoto igrzysk, poprawiając wynik z Londynu (tam miała brąz). Okuhara powalczy o brąz. Teraz pora na clou dzisiejszego programu – finał debla pań. Dunki Christinna Pedersen i Kamilla Rytter Juhl zagrają z Misaki Matsutomo i Ayaka Takahashi.

18:00 – Zapasy – Starcie gigantów w finale kategorii do 53 kg! Trzykrotna mistrzyni olimpijska, Saori Yoshida, zmierzy się z mistrzynią świata Helen Maroulis! Amerykanka weszła do walki o złoto pokonując Sofię Mattsson. Wyeliminowanie Szwedki oznacza, że z turniejem żegna się niestety Katarzyna Krawczyk.

17:57 – Zapasy – Coraz bliżej poznania finalistek jesteśmy również w kategorii do 75 kg. O wejście do walki medalowej będą rywalizować progromczyni mistrzyni świata Adeline Gray, Vasilisa Marzaliuk (Białoruś) z Ericą Wiebe (Kanada) oraz Guzel Manjurowa (Kazachstan) z Jekateriną Bukiną (Rosja).

17:56 – Piłka wodna – To Chorwaci dyktują tempo tego spotkania. W końcówce drugiej partii podwyższyli prowadzenie do dwóch bramek. Na półmetku spotkania prowadzą z Czarnogórą 7:5.

17:55 – Zapasy – W półfinale kategorii do 63 kg jest już Risako Kawai. Jeżeli Japonka pokona Innę Trażukową, Monika Michalik wystąpi w repasażach. W drugiej walce o wejście do finału zmierzą się ze sobą Elena Pirozhkova z USA oraz Marija Mamaszuk z Białorusi.

17:50 – Taekwondo – Koniec 1/8 finału u taekwondzistów. Tym razem bez niespodzianek u panów. U pań, z niżej notowanymi rywalkami przegrywają Brazylijska Vasconcelos, Panamka Carstens i Chorwatka Ana Zaninović.

17:47 – Triathlon – Jest brytyjski dublet – dublet braci Brownlee! Alistair ze złotem, Jonathan ze srebrem. Jako trzeci metę przekracza Henri Schoeman!

17:47 – Piłka wodna – Czarnogórcy mogą jeszcze sprawić niespodziankę. Po raz kolejny doprowadzają do remisu. Na trzy minuty do końca drugiej partii mamy wynik 5:5.

17:45 – Pięciobój nowoczesny – Oktawia Nowacka wygrywa wstępną rundę szermierki z 27 zwycięstwami na koncie! Brawo Odzia! Ania Maliszewska pokonała 16 rywalek i zajęła 22. miejsce. Też bardzo ładny wynik! Za Nowacką Lena Schöneborn (24 wygrane, 18 punktów straty do liderki) i Melanie McCann (23 wygrane, 24 punkty straty).

17:41 – Pięciobój nowoczesny – Pojedynki z Kandyjkami zapisujemy na remis – Nowacka przegrała z McCann, wygrała z Vakalis, Maliszewska odwrotnie. Czekamy na ostatnie wyniki, ale już wiemy na pewno, że Oktawia wygra ten turniej szermierczy.

17:41 – Triathlon – Wbiegamy na ostatnie okrążenie! Wszystko zaczyna się wyjaśniać. Po złoto biegnie Alistair Brownlee. Ma w tym momencie 15 sekund przewagi nad swoim bratem – Jonathanem. Trzeci Henri Schoeman traci z kolei do Jonathana kolejne 23 sekundy. Dzielnie próbuje gonić lider światowego rankingu – Hiszpan Mario Mola. Mimo iż awansował już na 9. miejsce, z pewnością nie zagrozi ścisłej czołówce.

17:40 – Piłka wodna – Już po 4 minutach Chorwaci prowadzili 3:0. Czarnogórcy poszli za ciosem i wyrównali. Końcówka należała jednak do Chorwatów. Rzut Andre Buslje dał ponowne prowadzenie.

17:36 – Triathlon – Koniec braterskiej współpracy! Alistair Brownlee rusza przed siebie. Jego brat zostaje już kilkanaście metrów za nim!

17:30 – Triathlon – Został w tyle Luis, a Schoeman sam nie potrafi wytrzymać tempa narzucanego przez liderującego Alistaira Brownlee.

17:30 – Badminton – Pusarla Sindhu wygrywa pierwszego seta do 19. Młoda Japonka musi szukać szansy w kolejnym. Niby niewiele jej brakuje, niby przez cały czas „trzyma” wynik, ale Hinduska sprawia lepsze wrażenie.

17:29 – Pięciobój nowoczesny – W pojedynku z Brytyjkami remis – obie Polki przegrał z Kate French, ale pokonały Samanthę Murray, wicemistrzynię olimpijską z Londynu. Za chwilę ostatnia runda, w której rywalkami Biało-Czerwonych będą Kanadyjki Donna Vakalis i Melanie McCann, które znajdują się w czołówce klasyfikacji tego turnieju.

17:27 – Triathlon – Słabnie Vincent Luis. W pogoń za Brownlee rzuca się natomiast Henri Schoeman. Reprezentant RPA dołącza do Francuza. Ta dwójka w tym momencie w pogoni. Czy wytrzymają mordercze tempo narzucone przez braci Brownlee?

17:22 – Triathlon – Bracia Brownlee zostawiają Francuza w tyle! Teraz to oni samotnie przewodzą stawce. Hiszpanie daleko, Australijczycy daleko. Wydaje się, że nie są już w stanie ich pokonać. Choć do mety jeszcze daleko…

17:21 – Piłka wodna – Rozpoczynamy pierwszy półfinał. Do basenu zmierzają obrońcy olimpijskiego złota – Chorwaci oraz Czarnogórcy.

17:20 – Pięciobój nowoczesny – Węgierki Zsófia Földházi i Sarolta Kovács to tegoroczne drużynowe mistrzynie świata, Kovács ponadto wygrała te zawody indywidualnie. Ale tu w Rio obie ulegają obu Polkom – Nowacka i Maliszewska zapisują na konto po dwa kolejne zwycięstwa.

17:18 – Triathlon – Już na samym początku biegu podzieliła się grupka liderów. Na czele Alistair i Jonathan Brownlee oraz Vincent Luis. Próbuje gonić Richard Varga.

17:12 – Triathlon – Trwa ostatnie okrążenie kolarskie. Pomiędzy czołową dziesiątką a resztą zawodników utrzymuje się przewaga minuty i dwunastu sekund.

17:12 – Pięciobój nowoczesny – I kolejne dwa zwycięstwa Oktawii – bardzo ważne nad piekielnie groźną w kombinacji Laurą Asadauskaite oraz mniej doświadczoną jej rodaczką Ievą Serapinaite. Niestety, Ania Maliszewska obydwa pojedynki z Litwinkami spisuje na straty, odnosząc porażki.

17:11 – Piłka wodna – Koniec tego jednostronnego meczu. Węgrzy pokonują Brazylię 13:4 i to oni powalczą o piąte miejsce.

17:10 – Zapasy – W półfinale kategorii do 53 kg Sofia Mattsson zmierzy się z Helen Maroulis z USA. Będzie to powtórka finału mistrzostw świata w Las Vegas, gdzie górą była Amerykanka. Miejmy nadzieję, że tym razem wynik walki będzie inny.

17:08 – Lekkoatletyka – Amerykanin Kerron Clement mistrzem olimpijskim na 400 m przez płotki ze świetnym wynikiem 47.73. Srebro dla Kenijczyka Tumutiego, brąz dla biegającego dla Turcji Copello. Za falstart zdyskwalifikowany został trzeci w Londynie Javier Culson.

17:04 – Pięciobój nowoczesny – Po dwa zwycięstwa Nowackiej i Maliszewskiej w kolejnej rundzie. Pokonanymi Leidis Laura Moya i Barbora Kodedova.

17:03 – Badminton – Brawo Chris! Brawo Marcus! Anglicy w decydującej partii rozbili Chińczyków do 10 i zapewnili sobie brązowe medale! Pięknie! Europa górą! Teraz drugi półfinał singla pań. Pursala Sindhu z Indii i Nozomi Okuhara z Japonii powalczą o możliwość gry z Caroliną Marin.

17:01 – Hokej na trawie – Rozpoczął się mecz o brązowy medal turnieju panów. Na pewno trafi on do Europy, bowiem naprzeciw siebie stoją Holendrzy i Niemcy.

17:01 – Zapasy – Szwedka miała walkę pod całkowitą kontrolą. Zawodniczka, która całkowicie zdominowała w ostatnich latach europejskie maty pokonała Krawczyk 8:3 i awansowała do półfinału. Jeżeli Mattson uda się w nim wygrać, Polka powalczy w repasażach.

17:00 – Lekkoatletyka – Do rozegrania pozostał tylko finał 400 m przez płotki mężczyzn. Ciężko ocenić kto może sięgnąć po złoto, stawka jest dość wyrównana.

16:58 – Triathlon – Wciąż przewaga grupy prowadzącej rośnie. Wynosi już ponad minutę. Grupę tę napędzają bracia Brownlee. W pogoni hiszpańskie trio – z Fernando Alarazą i Mario Molą. Jeśli przewaga na kolejnych okrążeniach będzie wzrastać, będzie im bardzo trudno odrobić to w trakcie biegu.

16:55 – Lekkoatletyka – Jamajczycy, bez Bolta i Blake’a, przegrywają drugi półfinał sztafet 4×100, ale i tak awansują, bo są drudzy. Zwyciężyli Japończycy. Awans też Trynidadczyków i, z czasem, Brytyjczyków i Brazylijczyków.

16:52 – Pięciobój nowoczesny – Odzia wymiata! Kolejne dwa zwycięstwa, tym razem nad Isabelą Brand i Natalyą Coyle, umacniają ją na pozycji liderki! Irlandka została też pokonana przez Maliszę, ale Gwatemalka już okazała się lepsza od Ani z Zielonej Góry.

16:49 – Lekkoatletyka – Koniec kwalifikacji skoku wzwyż kobiet. Minimum uzyskało aż 17 zawodniczek i wszystkie wystąpią w finale.

16:48 – Zapasy – Pierwsze rozstrzygnięcia w ćwierćfinałach kategorii do 53 kg już za nami. W 1/2 finału jest już oczywiście Saori Yoshida, która nie powinna mieć większych problemów z wywalczeniem czwartego z rzędu olimpijskiego złota. A już za moment walka Katarzyny Krawczyk z Sofią Mattsson. Nie będziemy oszukiwać, to Szwedka jest zdecydowaną faworytką.

16:45 – Pięciobój nowoczesny – Oktawia Nowacka wygrała z Tamarą Vegą i Sunwoo Kim. Powinna awansować w klasyfikacji, ale nie ma już dokąd, bo zajmuje pierwsze miejsce. Ania Maliszewska pokonała Koreankę, ale z Meksykanką już przegrała.

16:44 – Lekkoatletyka – USA, Chiny i Kanada awansują z pierwszego półfinału 4×100 m mężczyzn.

16:42 – Skoki do wody – Ma 17 lat i wszystko wskazuje na to, że wieczorem będzie główną kandydatką do złota. Mowa o Si Yajie, która nie dała szans rywalkom w półfinale skoków z wieży z 10 m. Drugą lokatę zajęła Jessica Parratto ze Stanów. Na trzeciej pozycji rywalizację zakończyła 15-letnia Ren Qian.

16:39 – Lekkoatletyka – Połfinały sztafet 4×100 m też u panów. W pierwszym Amerykanie, bez Gatlina, ale z Tysonem Gayem.

16:38 – Triathlon – Czołowa dziesiątka coraz bardziej pogłębia swoją przewagę nad resztą. W tym momencie jest to już prawie 50 sekund.

16:38 – Pięciobój nowoczesny – Na ile dobrze to wygląda? Na tyle, że Oktawia PROWADZI po 2/3 pojedynków! 15 wygranych w 21 walkach to wynik o 1 zwycięstwo lepszy od Kanadyjek Donny Vakalis i Melanie McCann. Anna Maliszewska wygrała 8 pojedynków i jest 28.

16:36 – Piłka wodna – Węgrzy zmierzają po pewne zwycięstwo! W drugiej kwarcie dorzucili trzy bramki i prowadzą z Brazylią 7:1!

16:36 – Lekkoatletyka – Paweł Wiesiołek zakończył rzut dyskiem z rekordem życiowym 48.32. Dzięki temu zarobił 835 punktów.

16:34 – Pięciobój nowoczesny – Wygląda to naprawdę nieźle w przypadku Oktawii, która pokonała właśnie Irynę Khokhlovą i Chloe Esposito. Ania wygrała z reprezentującą Argentynę Ukrainką, jednak w pojedynku z Australijką odniosła porażkę.

16:32 – Triathlon – Grupka nam się podzieliła. W tej czołowej mamy 10 zawodników. Wśród nich bracia Brownlee czy Australijczyk Aaron Royle. Oprócz nich również: Vincent Luis (Francja), Ben Kanute (USA), Marten van Riel (Belgia), Alessandro Fabian (Włochy), Richard Varga (Słowacja), Henri Schoeman (RPA) i Andrea Salvisberg. Kolejna grupa z HIszpanami oraz Rayanem Bailie i braćmi Poljańskimi traci w tym momencie 18 sekund.

16:31 – Lekkoatletyka – Amerykanki gubią pałeczkę w półfinale sztafety 4×100 m! Do finału awansują Niemki, Nigeryjki i Trynidadki. Z czasem wchodzą Kanadyjki i Chinki.

16:30 – Badminton – Mamy remis w meczu o brąz w deblu mężczyzn. Biao Chai i Wei Hong wygrali po dramatycznej końcówce 21:19 i o wszystkim zadecyduje trzecia partia.

16:28 – Triathlon – Już na początku uformowała nam się grupka na czele. W niej obaj bracia Brownlee. Są również Hiszpanie z Molą na czele.

16:26 – Triathlon – Również w takiej kolejności wyszli z wody. Richard Varga przed Poljańskim. Czołówka jest mocno rozciągnięta, ale nikt nie traci przesadnie dużo. Wszyscy już na rowerach. I jedziemy!

16:25 – Pięciobój nowoczesny – W „meczu” z Amerykankami, Margaux i Isabellą Isaksen, jedynie Nowacka pokonała młodszą z sióstr, pozostałe trzy pojedynki wygrane przez rywalki Polek.

16:25 – Piłka wodna – Ależ początek drugiej partii! Węgrzy dorzucają dwie bramki i prowadzą już 6:1!

16:24 – Skoki do wody – Rewelacyjna próba Ren Qian! 15-latka odrabia starty, po czwartej serii awansowała na trzecią lokatę. Prowadzi niezmiennie Si Yajie, ale jej przewaga nad Pamg stopniała do 17. pkt. Zaczynamy ostatnią serię półfinału.

16:23 – Lekkoatletyka – Polki dobiegają na przedostatniej pozycji w czasie 43.33. Awansują Jamajki, Brytyjki i Ukrainki. Holenderki 6., więc Schippers na pewno nie powalczy o medal.

16:23 – Zapasy – W ćwierćfinale igrzysk dojdzie zatem do rewanżu za finał Igrzysk Europejskich w Baku. Górą z tego starcia wyszła oczywiście Mattsson, ale liczymy, że młoda Polka nie przestraszy się swojej rywalki, tak jak nie przestraszyła się Mongołki.

16:20 – Lekkoatletyka – Przed nami pierwszy półfinał sztafet 4×100 m kobiet. Polki w pierwszym w składzie: Swoboda, Popowicz, Konopko, Kiełbasińska. Awansują 3 pierwsze i 2 z czasami. W biegu Polek m.in. Jamajki, Brytyjki czy Holenderki.

16:19 – Zapasy – I mamy niespodziankę! Katarzyna Krawczyk pokonuje Sumiyę Erdenechimeg z Mongolii 8:6 i wchodzi do ćwierćfinału! Brawo! W kolejnej rundzie poziom trudności jeszcze wzrośnie. Naszą zawodniczkę czeka pojedynek ze srebrną medalistką ubiegłorocznego czempionatu globu w Las Vegas, niepokonaną na mistrzostwach Europy od 2012 roku Sofią Mattsson ze Szwecji.

16:19 – Piłka wodna – Świetny początek Węgrów. Po pierwszej kwarcie drużyna Tibora Benedeka prowadzi z Brazylią 4:1!

16:17 – Pięciobój nowoczesny – Dwa zwycięstwa Oktawii Nowackiej z Chinkami Qian Chen i Xiaonan Zhang dają jej prowadzenie po ośmiu rundach, ex aequo z Donną Vakalis i Leną Schöneborn. Dwie porażki natomiast odniosła Anna Maliszewska i spadła na 22. miejsce.

16:14 – Zapasy – Katarzyna Krawczyk już od kilku minut na macie A. Jej rywalką jest wicemistrzyni świata z 2013 roku, Sumiya Erdenechimeg. Po pierwszej rundzie mamy remis 4:4, który jednak premiuje awansem Mongołkę.

16:14 – Lekkoatletyka – Jest Kamila Lićwinko w wielkim finale. 1.94 m skoczone w I próbie.

16:11 – Triathlon – Póki co na czele płynie Richard Varga ze Słowacji. Tuż za nim Dmitri Poljański z Rosji. Nie mają jednak niemal żadnej przewagi nad resztą stawki.

16:10 – Pięciobój nowoczesny – Wygrana Nowackiej nad Anniką Schleu to jedyny sukces Polek w pojedynku z Niemkami. Maliszewska przegrała ze Schleu, natomiast w pojedynku z Leną Schöneborn padła obustronna porażka. Mistrzyni olimpijska z Pekinu wygrała już natomiast z Nowacką.

16:10 – Badminton – Pierwsza partia dla Anglików do 18, w drugiej jednak Chińczycy prowadzą 9:7.

16:09 – Zapasy – Monika Michalik przegrywa z Risako Kawai 0:5 i to Japonka będzie walczyć w ćwierćfinale. A Polka niech powoli szykuje się do repasaży. Wiele wskazuje na to, że zobaczymy ją w nich wieczorem. Kawai musi oczywiście najpierw awansować do finału, ale jest to bardzo prawdopodobne.

16:06 – Lekkoatletyka – Kamila Lićwinko musi skoczyć minimum wynoszące 1.94 m. Inaczej nie awansuje do finału.

16:04 – Skoki do wody – Ren Qian psuje trzecią próbę. Młoda Chinka spada po trzech seriach skoków na piąte miejsce. Prowadzenie objęła jej rodaczka, Si Yajie. 17-latka ma już ponad 20 pkt. przewagi nad drugą Pandelelą Rinong Pamg.

16:04 – Zapasy – Spotkanie Moniki Michalik z wicemistrzynią świata Risako Kawai rozpoczęte! Pierwsza runda dla Japonki, która prowadzi 3:0.

16:03 – Piłka wodna – Dzisiejsze zmagania w turnieju mężczyzn rozpocznie mecz Węgrów z Brazylijczykami. Oba zespoły przegrały swoje ćwierćfinały i teraz będą rywalizować o miejsca 5-8.

16:01 – Lekkoatletyka – Kamila Lićwinko skoczyła 1.92 m w II próbie. Jeszcze jedna wysokość do awansu.

16:00 – Triathlon – Rozpoczynamy zawody triathlonistów. Nie ma Polaka w stawce wyścigu mężczyzn. Są za to piękne widoki, Copacabana… Ruszyli! Zawodnicy są już w wodzie. Na początku czeka ich 1,5 kilometra pływania. Już w tym momencie w wodzie podzielili się wyraźnie na 3 grupki. Po dotarciu na ląd czeka ich jeszcze jazda na rowerze i bieg.

15:58 – Taekwondo – Nie było niespodzianki. Lider rankingu światowego, Belg Jaouad Achab przed czasem (15:1) wygrywa z Maxemillionem Kassmanem z Papui-Nowej Gwinei. To on będzie rywalem Karola Robaka w ćwierćfinale.

15:57 – Pięciobój nowoczesny – W pojedynku z Włoszkami remis 2:2. Nowacka przegrała z Claudią Cesarini i wygrała z Alice Sotero, Maliszewska z kolei uzyskała odwrotne wyniki.

15:55 – Lekkoatletyka – Kamila Lićwinko kolejną wysokość (1.92) również rozpoczyna od zrzutki.

15:50 – Pięciobój nowoczesny – Dwa zwycięstwa Nowackiej i dwie porażki Maliszewskiej – to bilans Polek w starciach z Anastasiją Prokopienko i Yane Marques. Po 11 pojedynkach prowadzi Qian Chen z dziewięcioma zwycięstwami na koncie, natomiast po osiem wygranych na koncie mają Melanie McCann, Lena Cöneborn, Laura Asadauskaite i Oktawia Nowacka. Ania Maliszewska z sześcioma zwycięstwami jest 12.

15:44 – Lekkoatletyka – Paweł Wiesiołek rozpoczął rzut dyskiem do dziesięcioboju wynikiem 44.93.

15:43 – Lekkoatletyka – Lićwinko zalicza 1.89 m w II próbie.

15:41 – Pięciobój nowoczesny – Polki dzisiaj bardzo zgodnie. Obie notują porażkę z Elodie Clouvel, natomiast zwyciężają z najmłodszą w stawce Haydy Morsy.

15:40 – Lekkoatletyka – Oficjalnie mamy więc dwójkę Polaków w finale pchnięcia kulą. To Konrad Bukowiecki i Tomasz Majewski. Kwalifikacje wygrał Crouser.

15:38 – Lekkoatletyka – Trwają też eliminacje skoku wzwyż kobiet. Kamila Lićwinko, po zaliczeniu 1.85 m, strąciła za pierwszym razem 1.89 m. Wysokość kwalifikacyjna wynosi 1.94 m.

15:33 – Lekkoatletyka – Tomasz Majewski nie poprawił się w ostatniej próbie, ale obecnie jest 7. i prawie na pewno awansuje do finału. Wiadomo za to na 100%, że o medale nie powalczy Michał Haratyk.

15:31 – Pięciobój nowoczesny – Polki wygrywają swoje pojedynki z Natsumi Tomonagą, niestety Elena Potapienko okazała się lepsza zarówno od Maliszewskiej, jak i Nowackiej. Polki po siedmiu pojedynkach mają po pięć zwycięstw.

15:29 – Taekwondo – Jest awans do ćwierćfinału! Obronił się Polak w III rundzie. Wygrywa 15:12 z Senegalczykiem Diaye i będzie walczył dalej. To pierwszy awans Polaka do ćwierćfinału w historii startów biało-czerwonych na igrzyskach.

15:27 – Skoki do wody – Niemal perfekcyjny skok Ren Qian w pierwszej serii półfinału. 15-latka uzyskała 81 pkt. i prowadzi. Drugą lokatę, ze stratą 3.5 pkt., zajmuje Malezyjka Pandelela Rinong Pamg. Trzecia jest Si Yajie, która traci do liderki 9 pkt.

15:25 – Lekkoatletyka – Bukowiecki uzyskuje minimum w drugiej próbie (20.71). Majewski też blisko awansu (20.56).

15:24 – Taekwondo – Brawa dla Karola Robaka. Świetna druga runda i mamy prowadzenie 15:9!

15:24 – Badminton – Bardzo dzielnie walczyła w drugim secie Xuerui Li, jednak przy stanie 16:18 skręciła sobie kolano. Chińscy lekarze nastawili je, ale ostatnie wymiany Li w zasadzie stała na korcie. Niemniej jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Caroliny Marin i awans do finału. Teraz przed nami walka o medal brązowy w deblu mężczyzn. Chris Langridge i Marcus Ellis zmierzą się w nim z Biao Chai i Wei Chong. Czy Chińczycy doczekają się drugiego medalu w Rio? A może Anglicy wywalczą pierwszy na tych igrzyskach w badmintonie dla swojego kraju?

15:22 – Pięciobój nowoczesny – Nowacka i Maliszewska z kolejnymi zwycięstwami na koncie. Obie Polki pokonały Ilke Özyüksel i Anastasiję Spas.

15:20 – Taekwondo – Polak był nawet liczony po trafieniu w głowę, ale prowadzi po pierwszej rundzie 8:7. Walka jak dotąd dość otwarta.

15:15 – Lekkoatletyka – Haratyk ma problemy. Drugi rzut spalony.

15:14 – Kajakarstwo – Danuta Kozak! Węgierka wręcz zdeklasowała swoje rywalki, w tym faworytkę Lisę Carrington z Nowej Zelandii. Ostatecznie Lisa skończyła wyścig na 3. pozycji, gdyż wyprzedziła ją Dunka Emma Jorgensen.

15:12 – Lekkoatletyka – Konrad Bukowiecki wypadł z koła, a więc rozpoczyna kwalifikacje od nieważnej próby.

15:11 – Pięciobój nowoczesny – W pojedynkach z Rosjankami Rimszajte i Gubajdulliną dwa zwycięstwa zanotowała Maliszewska, Nowacka z kolei przegrała ze starszą zawodniczką Sbornej, wygrywając z jej koleżanką z reprezentacji.

15:11 – Lekkoatletyka – Nowozelandczyk Tom Walsh i Brazylijczyk Darlan Romani również przekroczyli minimum kwalifikacyjne w pierwszych próbach.

15:09 – Kajakarstwo – Za nami finał B K1 500m. pań z Eweliną Wojnarowską. Polka wyścig zaczęła dobrze, gdyż na półmetku była 1. Jednak końcówka, podobnie jak w półfinale nie była zbyt udana i ostatecznie nasza kajakarka udział w finale B zakończyła na 4. pozycji.

15:09 – Taekwondo – A za chwilę swoją walkę rozpocznie Karol Robak. Jego rywal, Senegalczyk Balla Dieye, jest zdecydowanie w zasięgu Polaka.

15:08 – Taekwondo – Raheleh Asemani wygrywa przed czasem swój pojedynek w kat. -57 kg kobiet. To uchodźczyni z Iranu, ale że ma szanse na medal, to Belgowie postanowili włączyć ją do swojej kadry.

15:05 – Lekkoatletyka – Majewski w I próbie uzyskuje 19.87 m. Po kwalifikacjach jest już Ryan Crouser (21.59).

15:03 – Pięciobój nowoczesny – Bratobójczy pojedynek Polek wygrywa Nowacka, pierwsza porażka ląduje więc na konto Maliszewskiej.

15:03 – Skoki do wody – Zaczyna się właśnie półfinał w skokach pań z wieży 10-metrowej. Wczorajsze eliminacje całkowicie zdominowały dwie nastoletnie reprezentantki Chin. Czy dziś młodziutkie zawodniczki znów „odskoczą” rywalkom?

15:02 – Lekkoatletyka – Po szóstej konkurencji na prowadzeniu ciągle Ashton Eaton (5621). Paweł Wiesiołek jest 21. (4835).

15:00 – Lekkoatletyka – Haratyk pcha 19.36 m w pierwszej próbie.

14:59 – Lekkoatletyka – Rozpoczynają się kwalifikacje pchnięcia kulą mężczyzn. W dwóch, rozgrywanych równolegle grupach, zobaczymy trójkę Polaków. Tomasz Majewski, Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki do awansu potrzebują 20.65 m.

14:57 – Kajakarstwo – Bez niespodzianki w 3. finale dnia. Faworyzowani Hiszpanie Craviotto i Toro ze złotym medalem IO. Tuż za nimi do mety przypłynęli Brytyjczycy Heath i Schofield, którzy mieli najlepszy czas półfinałów. Podium zaś uzupełnili Litwini Lankas i Ramanauskas.

14:55 – Pięciobój nowoczesny – Punktualnie o 15 ruszy wstępna runda szermierki pań. W stawce dwie Polki – Anna Maliszewska i Oktawia Nowacka. W pierwszym pojedynku, zgodnie z zasadami rozgrywania zawodów, staną naprzeciw siebie.

14:52 – Zapasy – Już za kilka minut rozpocznie się piąty dzień zapaśniczych zmagań w Carioca Arena 2. Na matach pojawią się panie w kategoriach wagowych do 53, 63 i 75 kg, wśród nich dwie Polki: Katarzyna Krawczyk (53 kg) i Monika Michalik (63 kg). Na walki Polek przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

14:52 – Taekwondo – Rosjanin Aleksiej Dienisienko i Turek Servet Tazegul utworzą pierwszy ćwierćfinał w połówce Karola Robaka. Na razie więc niespodzianek brak.

14:48 – Badminton – Na razie bardzo pewnie zmierza Carolina Marin do olimpijskiego finału. Shixian Wang pokonana w pierwszym secie 21:14, nie miała nawet jednej okazji by cieszyć się z prowadzenia w tej partii.

14:48 – Lekkoatletyka – Mamy dla Was krótki przerywnik od wyników z kolejnej sesji lekkoatletycznej. Przypominamy, że Wyspy Dziewicze, były wczoraj krok od medalu olimpijskiego. Przynajmniej według redaktora Marka Jóźwika z TVP.

14:43 – Lekkoatletyka – Paweł Wiesiołek uzyskuje dość słabe 15.09 w biegu na 110 m przez płotki. Otrzyma za to 839 punktów i pewnie spadnie w klasyfikacji generalnej.

14:29 – Kajakarstwo – Ależ emocje w drugim dzisiejszym finale. W konkurencji C1 na 200m złoto zdobywa dość niespodziewanie Ukrainiec Cheban, srebro przypada Azerowi Demyanenko. Natomiast na trzecim miejscu ku uciesze publiczności przypływa Brazylijczyk Querieoz Dos Santos.

14:18 – Badminton – Kyung Eun Jung i Shin Seung Chan z brązowymi medalami w deblu. Chinki poza podium, drugiego seta przegrały 17:21. Finał zaplanowano na 16:50 (na pewno się opóźni). Pora na pierwszy półfinał singla pań. Podwójna mistrzyni świata (2014 i 2015), rozstawiona z numerem 1. Hiszpanka Karolina Marin zagra z Chinką Xuerui Li, także należącą do grona faworytek, jedną z najlepszych singlistek ostatnich lat. Zapowiada się pyszny pojedynek.

14:15 – Kajakarstwo – Pierwsze medalowe rozstrzygnięcie już za nami. W konkurencji K2 na 1000m. złoto wędruje do Niemców Rendschmidta i Grossa, srebro do Serbów Tomicevicia i Zoricia, a brąz do Australijczyków Wallace’a i Tame’a.

14:05 – Taekwondo – Rozpoczęły się zmagania drugiego dnia. Dziś kat. -57 kg kobiet i niezwykle nas interesująca kat. -68 kg mężczyzn. Karol Robak swój pojedynek powinien rozpocząć o godz. 15:15.

13:54 – Badminton – Pierwszy set bardzo wyraźnie wygrany przez Koreanki 21:8. Chińczycy w badmintonie zawodzą swoich kibiców. Medali w swoim dorobku będą mieli zdecydowanie mniej niż na to liczyli.

13:43 – Kajakarstwo – Z dużym spokojem będziemy dziś spoglądać na rywalizację na kajakowym torze. W finałach A czterech konkurencji nie zobaczymy niestety Polaków. Tylko Ewelina Wojnarowska popłynie w finale B w K1 na 500 metrów. Początek regat o 14:00.

13:20 – Badminton – Zaczynamy kolejną sesję badmintonową. Na początek pojedynek o medal brązowy między Chinkami Yuanting Tiang i Yu Yang a Koreankami Jung Kyung Eun i Shin Seung Chan. Później dwa półfinały singla pań, mecz o brąz debla mężczyzn i finał debla kobiet.

13:10 – Golf – Olimpijski dzień rozpoczął się na polu golfowym, gdzie o medale walczą panie. Już w pierwszej grupie pojawiła się jedna z faworytek turnieju Nowozelandka Ko. Na występ prowadzącej Tajki Jutanugarn musimy poczekać do godziny 14:03.

Witamy bardzo serdecznie! Rozpoczynamy naszą relację z 13. dnia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Relacja jak zawsze będzie prowadzona od początku do końca dnia olimpijskiego, czyli od teraz do późnych godzin nocnych. Zapraszamy!