18 sierpnia LIVE 13 – 19:30

19:29 – Żeglarstwo – Zakończył się właśnie wyścig medalowy mężczyzn w klasie 470. Zwyciężyli w nim Szwajcarzy, jednak złoto trafia do Chorwatów Fanteli i Marenicia, srebro do Australijczyków Belchera i Ryana, a brąz do greckiej załogi Mantis/Kagialis.

19:25 – Pięciobój nowoczesny – Za pięć minut rozpocznie się turniej szermierczy panów. W nim ujrzymy jednego Polaka, Szymona Staśkiewicza.

19:25 – Badminton – Ależ to były emocje. Ależ to była walka. Zwycięsko wychodzą z niej Misaki Matsutomo i Ayaka Takahashi. 21 do 19 w ostatniej partii. Dunki niepocieszone. Złoto było tak blisko!

19:23 – Siatkówka – Obroniły się Serbki! W pewnym momencie Amerykanki doszły swoje rywalki na dwa punkty (20:22), ale wtedy Bałkanki jakby wrzuciły drugi bieg i ostatecznie wygrały drugą partię 25:21, a w całym meczu prowadzą 2:1.

19:09 – Siatkówka – Ciekawie zrobiło się w hali Maracanazinho. Serbki rozpędzone zwycięstwem w 2. partii świetnie rozpoczęły również trzecią (8:1). Później jednak trochę ten mechanizm się zaciął. Lepiej grać zaczęły Amerykanki i przegrywają one już tylko 13:16. To może być kluczowa partia tego meczu!

19:04 – Kolarstwo BMX – Z powodu upadku w pierwszym wyścigu ćwierćfinałowym z rywalizacji wycofał się mistrz świata z 2013 roku Liam Phillips (Wielka Brytania).

19:01 – Kolarstwo BMX – Ależ dzisiaj upadków. Jeden za drugim. Właśnie na metę weszli (tak weszli, bo rowery mieli uszkodzone) Brazylijczyk Rezende i Holender Kimmann. Smutno się na to patrzy, gdy o zwycięstwie niektórych zawodników decydują upadki i błędy innych.

19:00 – Golf – Fantastyczny wynik dnia uzyskała Stacy Lewis. Na pokonanie pola Amerykanka potrzebowała tylko 63 uderzenia, a więc 8 poniżej par. Lewis objęła prowadzenie w turnieju z wynikiem -9. Dotychczasowa liderka Tajka Jutanugarn po słabszym występie spadła na 5. miejsce.

18:54 – Badminton – Teraz to się Matsutomo i Takahashi zdenerwowały. Drugiego seta wygrały do 9.

18:51 – Siatkówka – Serbki wracają do gry i to w wielkim stylu. Druga partia to popis gry podopiecznych Zorana Terzicia i zwycięstwo 25:17. W meczu zaś remis po 1.

18:46 – Lekkoatletyka – Ciekawostka z bieżni. Pamiętacie Amerykanki, które zgubiły pałeczkę i nie weszły to finału sztafet 4×100 m? Otóż, po złożeniu protestu, zawyrokowano, że Allyson Felix została potrącona przez Brazylijkę i dlatego nie była w stanie przekazać pałeczki. Brazylijki oczywiście zdyskwalifikowano. Amerykanek nie można dodać do finału, bo jest tylko 8 torów, dlatego zdecydowano, że pobiegną jeszcze raz… same. O 1:00 czasu polskiego będą miały samotny bieg rozstawny i jeśli osiągną czas lepszy od Chinek (weszły jako ostatnie z czasem), czyli od 42.70, to one pobiegną w finale zamiast zawodniczek z Azji.

18:40 – Zapasy – Znamy już finalistki kategorii do 75 kg. W walce o złoto zmierzą się Guzel Manjurowa z Kazachstanu i sensacja turnieju, Erica Wiebe z Kanady. Manjurowa po dwunastu latach ponownie spróbuje zatem sięgnąć po olimpijskie złoto! W Atenach przegrała decydujące starcie, może teraz powiedzie jej się lepiej?

18:39 – Kolarstwo BMX – W drugim z wyścigów ujrzeliśmy pierwszą kraksę, w której uczestniczył m.in. Maris Strombergs – obrońca mistrzowskiego tytułu. Teraz o awans będzie mu niezwykle trudno, gdyż sklasyfikowany został na 6. miejscu (ale ma jeszcze dwa wyścigi, by nadrobić stratę punktową).

18:39 – Piłka wodna – Chorwaci meldują się w finale! Podopieczni Ivicy Tucaka kontrolowali wynik w ostatniej kwarcie. W końcówce podwyższyli prowadzenie do czterech bramek i wygrali 12:8. Czarnogórcy muszą zadowolić się meczem o brązowy medal. O tym z kim zagrają obie drużyny, przekonamy się po kolejnym półfinale, w którym zmierzą się Włosi oraz Serbowie.

18:38 – Hokej na trawie – 4:3 dla Niemców i to oni zdobywają brązowy medal. Przesądziły pudła Billy’ego Bakkera i Sander de Wijna.

18:37 – Żeglarstwo – Polki kończą ostatnią rundę na piątym miejscu i całą rywalizację na dziesiątej lokacie. Złoty medal trafia do Brytyjek Mills i Clark, srebro do Nowozelandek Aleh i Powrie, a brąz do Francuzek Lecointre i Defrance.

18:35 – Badminton – Jedynym mistrzem olimpijskim w badmintonie spoza Azji pozostaje wciąż Duńczyk Erik Hoyer-Larsen, obecny szef światowej federacji badmintonowej, który triumfował w singlu w Atlancie. Christinna Pedersen i Kamilla Rytter Juhl są w połowie drogi po drugie olimpijskie złoto dla Danii i Europy. Pierwszego seta z Japonkami wygrały do 18. Ulice w Kopenhadze i okolicach naprawdę są puste.

18:30 – Kolarstwo BMX – Rozpoczynają się ćwierćfinały zmagań mężczyzn. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech grupach. W każdej z grup odbędą się trzy wyścigi. Punktacja wyścigów taka jak w żeglarstwie – za zwycięstwo – 1, za drugie miejsce – 2, itd. Po trzech wyścigach czterech zawodników z każdej grupy (z najmniejszą liczbą punktów) awansuje do półfinału. Brzmi skomplikowanie, ale tak nie jest.

18:28 – Hokej na trawie – W czwartej kwarcie bramki nie padły, o brązowym medalu rozstrzygnie seria karnych zagrywek.

18:25 – Siatkówka – Pierwszy set półfinału za nami. Wygrywają go Amerykanki 25:20, zadecydowała świetna końcówka, gdyż jeszcze na kilka minut przed końcem seta był remis po 18.

18:16 – Piłka wodna – W trzeciej odsłonie obie ekipy tylko raz zdołały trafić do siatki. Nadal zatem prowadzą Chorwaci. Przed ostatnią kwartą mamy wynik 8:6.

18:15 – Siatkówka – My tym czasem wracamy do hali Maracanazinho, gdzie przed chwilą rozpoczął się 1. mecz półfinałowy turnieju żeńskiego. Zmierzą się w nim reprezentacje USA i Serbii.

18:14 – Zapasy – A Risako Kawai zmierzy się w finale kategorii wagowej do 63 kg z Marią Mamaszuk. Dobry dzień mają dziś Białorusinki na matach Carioca Arena 2.

18:12 – Zapasy – Rywalką Moniki Michalik w walce repasażowej będzie Anastasija Grigorjeva. Łotyszka to aktualna mistrzyni Europy, jedna z najlepszych zawodniczek świata. Łatwo nie będzie, ale jak spadać, to z wysokiego konia! Początek pojedynków repasażowych o 21:00 polskiego czasu.

18:12 – Żeglarstwo – W końcu, po wczorajszych problemach doczekaliśmy się ostatniego dnia rywalizacji na wodach zatoki Guanabara. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły panie w klasie 470, z udziałem Irminy Mrózek-Gliszczyńskiej i Agnieszki Skrzypulec, jednak Polki nie liczą się już w walce o medale.

18:08 – Zapasy – Risako Kawai zgodnie z planem bez problemów wchodzi do finału kategorii do 63 kg! Zwycięstwo Japonki nad Inną Trażukową z Rosji oznacza, że w turnieju pozostaje Monika Michalik! Piąta zawodniczka poprzednich igrzysk powalczy w repasażach.

18:05 – Hokej na trawie – Na bramki musieliśmy czekać do trzeciej kwarty. Najpierw prowadzenie dał Holendrom Jorrit Croon, ale do wyrównania doprowadził Martin Haner. Przed nami ostatni kwadrans meczu o brąz.

18:00 – Badminton – W Indiach ludzie wylegają właśnie na ulice. W Danii wręcz przeciwnie. Pusarla Sindhu tylko na początku drugiej partii miała kłopoty z Nozomi. Ostatecznie wygrała drugiego seta 21:10 i zagra o złoto igrzysk, poprawiając wynik z Londynu (tam miała brąz). Okuhara powalczy o brąz. Teraz pora na clou dzisiejszego programu – finał debla pań. Dunki Christinna Pedersen i Kamilla Rytter Juhl zagrają z Misaki Matsutomo i Ayaka Takahashi.

18:00 – Zapasy – Starcie gigantów w finale kategorii do 53 kg! Trzykrotna mistrzyni olimpijska, Saori Yoshida, zmierzy się z mistrzynią świata Helen Maroulis! Amerykanka weszła do walki o złoto pokonując Sofię Mattsson. Wyeliminowanie Szwedki oznacza, że z turniejem żegna się niestety Katarzyna Krawczyk.

17:57 – Zapasy – Coraz bliżej poznania finalistek jesteśmy również w kategorii do 75 kg. O wejście do walki medalowej będą rywalizować progromczyni mistrzyni świata Adeline Gray, Vasilisa Marzaliuk (Białoruś) z Ericą Wiebe (Kanada) oraz Guzel Manjurowa (Kazachstan) z Jekateriną Bukiną (Rosja).

17:56 – Piłka wodna – To Chorwaci dyktują tempo tego spotkania. W końcówce drugiej partii podwyższyli prowadzenie do dwóch bramek. Na półmetku spotkania prowadzą z Czarnogórą 7:5.

17:55 – Zapasy – W półfinale kategorii do 63 kg jest już Risako Kawai. Jeżeli Japonka pokona Innę Trażukową, Monika Michalik wystąpi w repasażach. W drugiej walce o wejście do finału zmierzą się ze sobą Elena Pirozhkova z USA oraz Marija Mamaszuk z Białorusi.

17:50 – Taekwondo – Koniec 1/8 finału u taekwondzistów. Tym razem bez niespodzianek u panów. U pań, z niżej notowanymi rywalkami przegrywają Brazylijska Vasconcelos, Panamka Carstens i Chorwatka Ana Zaninović.

17:47 – Triathlon – Jest brytyjski dublet – dublet braci Brownlee! Alistair ze złotem, Jonathan ze srebrem. Jako trzeci metę przekracza Henri Schoeman!

17:47 – Piłka wodna – Czarnogórcy mogą jeszcze sprawić niespodziankę. Po raz kolejny doprowadzają do remisu. Na trzy minuty do końca drugiej partii mamy wynik 5:5.

17:45 – Pięciobój nowoczesny – Oktawia Nowacka wygrywa wstępną rundę szermierki z 27 zwycięstwami na koncie! Brawo Odzia! Ania Maliszewska pokonała 16 rywalek i zajęła 22. miejsce. Też bardzo ładny wynik! Za Nowacką Lena Schöneborn (24 wygrane, 18 punktów straty do liderki) i Melanie McCann (23 wygrane, 24 punkty straty).

17:41 – Pięciobój nowoczesny – Pojedynki z Kandyjkami zapisujemy na remis – Nowacka przegrała z McCann, wygrała z Vakalis, Maliszewska odwrotnie. Czekamy na ostatnie wyniki, ale już wiemy na pewno, że Oktawia wygra ten turniej szermierczy.

17:41 – Triathlon – Wbiegamy na ostatnie okrążenie! Wszystko zaczyna się wyjaśniać. Po złoto biegnie Alistair Brownlee. Ma w tym momencie 15 sekund przewagi nad swoim bratem – Jonathanem. Trzeci Henri Schoeman traci z kolei do Jonathana kolejne 23 sekundy. Dzielnie próbuje gonić lider światowego rankingu – Hiszpan Mario Mola. Mimo iż awansował już na 9. miejsce, z pewnością nie zagrozi ścisłej czołówce.

17:40 – Piłka wodna – Już po 4 minutach Chorwaci prowadzili 3:0. Czarnogórcy poszli za ciosem i wyrównali. Końcówka należała jednak do Chorwatów. Rzut Andre Buslje dał ponowne prowadzenie.

17:36 – Triathlon – Koniec braterskiej współpracy! Alistair Brownlee rusza przed siebie. Jego brat zostaje już kilkanaście metrów za nim!

17:30 – Triathlon – Został w tyle Luis, a Schoeman sam nie potrafi wytrzymać tempa narzucanego przez liderującego Alistaira Brownlee.

17:30 – Badminton – Pusarla Sindhu wygrywa pierwszego seta do 19. Młoda Japonka musi szukać szansy w kolejnym. Niby niewiele jej brakuje, niby przez cały czas „trzyma” wynik, ale Hinduska sprawia lepsze wrażenie.

17:29 – Pięciobój nowoczesny – W pojedynku z Brytyjkami remis – obie Polki przegrał z Kate French, ale pokonały Samanthę Murray, wicemistrzynię olimpijską z Londynu. Za chwilę ostatnia runda, w której rywalkami Biało-Czerwonych będą Kanadyjki Donna Vakalis i Melanie McCann, które znajdują się w czołówce klasyfikacji tego turnieju.

17:27 – Triathlon – Słabnie Vincent Luis. W pogoń za Brownlee rzuca się natomiast Henri Schoeman. Reprezentant RPA dołącza do Francuza. Ta dwójka w tym momencie w pogoni. Czy wytrzymają mordercze tempo narzucone przez braci Brownlee?

17:22 – Triathlon – Bracia Brownlee zostawiają Francuza w tyle! Teraz to oni samotnie przewodzą stawce. Hiszpanie daleko, Australijczycy daleko. Wydaje się, że nie są już w stanie ich pokonać. Choć do mety jeszcze daleko…

17:21 – Piłka wodna – Rozpoczynamy pierwszy półfinał. Do basenu zmierzają obrońcy olimpijskiego złota – Chorwaci oraz Czarnogórcy.

17:20 – Pięciobój nowoczesny – Węgierki Zsófia Földházi i Sarolta Kovács to tegoroczne drużynowe mistrzynie świata, Kovács ponadto wygrała te zawody indywidualnie. Ale tu w Rio obie ulegają obu Polkom – Nowacka i Maliszewska zapisują na konto po dwa kolejne zwycięstwa.

17:18 – Triathlon – Już na samym początku biegu podzieliła się grupka liderów. Na czele Alistair i Jonathan Brownlee oraz Vincent Luis. Próbuje gonić Richard Varga.

17:12 – Triathlon – Trwa ostatnie okrążenie kolarskie. Pomiędzy czołową dziesiątką a resztą zawodników utrzymuje się przewaga minuty i dwunastu sekund.

17:12 – Pięciobój nowoczesny – I kolejne dwa zwycięstwa Oktawii – bardzo ważne nad piekielnie groźną w kombinacji Laurą Asadauskaite oraz mniej doświadczoną jej rodaczką Ievą Serapinaite. Niestety, Ania Maliszewska obydwa pojedynki z Litwinkami spisuje na straty, odnosząc porażki.

17:11 – Piłka wodna – Koniec tego jednostronnego meczu. Węgrzy pokonują Brazylię 13:4 i to oni powalczą o piąte miejsce.

17:10 – Zapasy – W półfinale kategorii do 53 kg Sofia Mattsson zmierzy się z Helen Maroulis z USA. Będzie to powtórka finału mistrzostw świata w Las Vegas, gdzie górą była Amerykanka. Miejmy nadzieję, że tym razem wynik walki będzie inny.

17:08 – Lekkoatletyka – Amerykanin Kerron Clement mistrzem olimpijskim na 400 m przez płotki ze świetnym wynikiem 47.73. Srebro dla Kenijczyka Tumutiego, brąz dla biegającego dla Turcji Copello. Za falstart zdyskwalifikowany został trzeci w Londynie Javier Culson.

17:04 – Pięciobój nowoczesny – Po dwa zwycięstwa Nowackiej i Maliszewskiej w kolejnej rundzie. Pokonanymi Leidis Laura Moya i Barbora Kodedova.

17:03 – Badminton – Brawo Chris! Brawo Marcus! Anglicy w decydującej partii rozbili Chińczyków do 10 i zapewnili sobie brązowe medale! Pięknie! Europa górą! Teraz drugi półfinał singla pań. Pursala Sindhu z Indii i Nozomi Okuhara z Japonii powalczą o możliwość gry z Caroliną Marin.

17:01 – Hokej na trawie – Rozpoczął się mecz o brązowy medal turnieju panów. Na pewno trafi on do Europy, bowiem naprzeciw siebie stoją Holendrzy i Niemcy.

17:01 – Zapasy – Szwedka miała walkę pod całkowitą kontrolą. Zawodniczka, która całkowicie zdominowała w ostatnich latach europejskie maty pokonała Krawczyk 8:3 i awansowała do półfinału. Jeżeli Mattson uda się w nim wygrać, Polka powalczy w repasażach.

17:00 – Lekkoatletyka – Do rozegrania pozostał tylko finał 400 m przez płotki mężczyzn. Ciężko ocenić kto może sięgnąć po złoto, stawka jest dość wyrównana.

16:58 – Triathlon – Wciąż przewaga grupy prowadzącej rośnie. Wynosi już ponad minutę. Grupę tę napędzają bracia Brownlee. W pogoni hiszpańskie trio – z Fernando Alarazą i Mario Molą. Jeśli przewaga na kolejnych okrążeniach będzie wzrastać, będzie im bardzo trudno odrobić to w trakcie biegu.

16:55 – Lekkoatletyka – Jamajczycy, bez Bolta i Blake’a, przegrywają drugi półfinał sztafet 4×100, ale i tak awansują, bo są drudzy. Zwyciężyli Japończycy. Awans też Trynidadczyków i, z czasem, Brytyjczyków i Brazylijczyków.

16:52 – Pięciobój nowoczesny – Odzia wymiata! Kolejne dwa zwycięstwa, tym razem nad Isabelą Brand i Natalyą Coyle, umacniają ją na pozycji liderki! Irlandka została też pokonana przez Maliszę, ale Gwatemalka już okazała się lepsza od Ani z Zielonej Góry.

16:49 – Lekkoatletyka – Koniec kwalifikacji skoku wzwyż kobiet. Minimum uzyskało aż 17 zawodniczek i wszystkie wystąpią w finale.

16:48 – Zapasy – Pierwsze rozstrzygnięcia w ćwierćfinałach kategorii do 53 kg już za nami. W 1/2 finału jest już oczywiście Saori Yoshida, która nie powinna mieć większych problemów z wywalczeniem czwartego z rzędu olimpijskiego złota. A już za moment walka Katarzyny Krawczyk z Sofią Mattsson. Nie będziemy oszukiwać, to Szwedka jest zdecydowaną faworytką.

16:45 – Pięciobój nowoczesny – Oktawia Nowacka wygrała z Tamarą Vegą i Sunwoo Kim. Powinna awansować w klasyfikacji, ale nie ma już dokąd, bo zajmuje pierwsze miejsce. Ania Maliszewska pokonała Koreankę, ale z Meksykanką już przegrała.

16:44 – Lekkoatletyka – USA, Chiny i Kanada awansują z pierwszego półfinału 4×100 m mężczyzn.

16:42 – Skoki do wody – Ma 17 lat i wszystko wskazuje na to, że wieczorem będzie główną kandydatką do złota. Mowa o Si Yajie, która nie dała szans rywalkom w półfinale skoków z wieży z 10 m. Drugą lokatę zajęła Jessica Parratto ze Stanów. Na trzeciej pozycji rywalizację zakończyła 15-letnia Ren Qian.

16:39 – Lekkoatletyka – Połfinały sztafet 4×100 m też u panów. W pierwszym Amerykanie, bez Gatlina, ale z Tysonem Gayem.

16:38 – Triathlon – Czołowa dziesiątka coraz bardziej pogłębia swoją przewagę nad resztą. W tym momencie jest to już prawie 50 sekund.

16:38 – Pięciobój nowoczesny – Na ile dobrze to wygląda? Na tyle, że Oktawia PROWADZI po 2/3 pojedynków! 15 wygranych w 21 walkach to wynik o 1 zwycięstwo lepszy od Kanadyjek Donny Vakalis i Melanie McCann. Anna Maliszewska wygrała 8 pojedynków i jest 28.

16:36 – Piłka wodna – Węgrzy zmierzają po pewne zwycięstwo! W drugiej kwarcie dorzucili trzy bramki i prowadzą z Brazylią 7:1!

16:36 – Lekkoatletyka – Paweł Wiesiołek zakończył rzut dyskiem z rekordem życiowym 48.32. Dzięki temu zarobił 835 punktów.

16:34 – Pięciobój nowoczesny – Wygląda to naprawdę nieźle w przypadku Oktawii, która pokonała właśnie Irynę Khokhlovą i Chloe Esposito. Ania wygrała z reprezentującą Argentynę Ukrainką, jednak w pojedynku z Australijką odniosła porażkę.

16:32 – Triathlon – Grupka nam się podzieliła. W tej czołowej mamy 10 zawodników. Wśród nich bracia Brownlee czy Australijczyk Aaron Royle. Oprócz nich również: Vincent Luis (Francja), Ben Kanute (USA), Marten van Riel (Belgia), Alessandro Fabian (Włochy), Richard Varga (Słowacja), Henri Schoeman (RPA) i Andrea Salvisberg. Kolejna grupa z HIszpanami oraz Rayanem Bailie i braćmi Poljańskimi traci w tym momencie 18 sekund.

16:31 – Lekkoatletyka – Amerykanki gubią pałeczkę w półfinale sztafety 4×100 m! Do finału awansują Niemki, Nigeryjki i Trynidadki. Z czasem wchodzą Kanadyjki i Chinki.

16:30 – Badminton – Mamy remis w meczu o brąz w deblu mężczyzn. Biao Chai i Wei Hong wygrali po dramatycznej końcówce 21:19 i o wszystkim zadecyduje trzecia partia.

16:28 – Triathlon – Już na początku uformowała nam się grupka na czele. W niej obaj bracia Brownlee. Są również Hiszpanie z Molą na czele.

16:26 – Triathlon – Również w takiej kolejności wyszli z wody. Richard Varga przed Poljańskim. Czołówka jest mocno rozciągnięta, ale nikt nie traci przesadnie dużo. Wszyscy już na rowerach. I jedziemy!

16:25 – Pięciobój nowoczesny – W „meczu” z Amerykankami, Margaux i Isabellą Isaksen, jedynie Nowacka pokonała młodszą z sióstr, pozostałe trzy pojedynki wygrane przez rywalki Polek.

16:25 – Piłka wodna – Ależ początek drugiej partii! Węgrzy dorzucają dwie bramki i prowadzą już 6:1!

16:24 – Skoki do wody – Rewelacyjna próba Ren Qian! 15-latka odrabia starty, po czwartej serii awansowała na trzecią lokatę. Prowadzi niezmiennie Si Yajie, ale jej przewaga nad Pamg stopniała do 17. pkt. Zaczynamy ostatnią serię półfinału.

16:23 – Lekkoatletyka – Polki dobiegają na przedostatniej pozycji w czasie 43.33. Awansują Jamajki, Brytyjki i Ukrainki. Holenderki 6., więc Schippers na pewno nie powalczy o medal.

16:23 – Zapasy – W ćwierćfinale igrzysk dojdzie zatem do rewanżu za finał Igrzysk Europejskich w Baku. Górą z tego starcia wyszła oczywiście Mattsson, ale liczymy, że młoda Polka nie przestraszy się swojej rywalki, tak jak nie przestraszyła się Mongołki.

16:20 – Lekkoatletyka – Przed nami pierwszy półfinał sztafet 4×100 m kobiet. Polki w pierwszym w składzie: Swoboda, Popowicz, Konopko, Kiełbasińska. Awansują 3 pierwsze i 2 z czasami. W biegu Polek m.in. Jamajki, Brytyjki czy Holenderki.

16:19 – Zapasy – I mamy niespodziankę! Katarzyna Krawczyk pokonuje Sumiyę Erdenechimeg z Mongolii 8:6 i wchodzi do ćwierćfinału! Brawo! W kolejnej rundzie poziom trudności jeszcze wzrośnie. Naszą zawodniczkę czeka pojedynek ze srebrną medalistką ubiegłorocznego czempionatu globu w Las Vegas, niepokonaną na mistrzostwach Europy od 2012 roku Sofią Mattsson ze Szwecji.

16:19 – Piłka wodna – Świetny początek Węgrów. Po pierwszej kwarcie drużyna Tibora Benedeka prowadzi z Brazylią 4:1!

16:17 – Pięciobój nowoczesny – Dwa zwycięstwa Oktawii Nowackiej z Chinkami Qian Chen i Xiaonan Zhang dają jej prowadzenie po ośmiu rundach, ex aequo z Donną Vakalis i Leną Schöneborn. Dwie porażki natomiast odniosła Anna Maliszewska i spadła na 22. miejsce.

16:14 – Zapasy – Katarzyna Krawczyk już od kilku minut na macie A. Jej rywalką jest wicemistrzyni świata z 2013 roku, Sumiya Erdenechimeg. Po pierwszej rundzie mamy remis 4:4, który jednak premiuje awansem Mongołkę.

16:14 – Lekkoatletyka – Jest Kamila Lićwinko w wielkim finale. 1.94 m skoczone w I próbie.

16:11 – Triathlon – Póki co na czele płynie Richard Varga ze Słowacji. Tuż za nim Dmitri Poljański z Rosji. Nie mają jednak niemal żadnej przewagi nad resztą stawki.

16:10 – Pięciobój nowoczesny – Wygrana Nowackiej nad Anniką Schleu to jedyny sukces Polek w pojedynku z Niemkami. Maliszewska przegrała ze Schleu, natomiast w pojedynku z Leną Schöneborn padła obustronna porażka. Mistrzyni olimpijska z Pekinu wygrała już natomiast z Nowacką.

16:10 – Badminton – Pierwsza partia dla Anglików do 18, w drugiej jednak Chińczycy prowadzą 9:7.

16:09 – Zapasy – Monika Michalik przegrywa z Risako Kawai 0:5 i to Japonka będzie walczyć w ćwierćfinale. A Polka niech powoli szykuje się do repasaży. Wiele wskazuje na to, że zobaczymy ją w nich wieczorem. Kawai musi oczywiście najpierw awansować do finału, ale jest to bardzo prawdopodobne.

16:06 – Lekkoatletyka – Kamila Lićwinko musi skoczyć minimum wynoszące 1.94 m. Inaczej nie awansuje do finału.

16:04 – Skoki do wody – Ren Qian psuje trzecią próbę. Młoda Chinka spada po trzech seriach skoków na piąte miejsce. Prowadzenie objęła jej rodaczka, Si Yajie. 17-latka ma już ponad 20 pkt. przewagi nad drugą Pandelelą Rinong Pamg.

16:04 – Zapasy – Spotkanie Moniki Michalik z wicemistrzynią świata Risako Kawai rozpoczęte! Pierwsza runda dla Japonki, która prowadzi 3:0.

16:03 – Piłka wodna – Dzisiejsze zmagania w turnieju mężczyzn rozpocznie mecz Węgrów z Brazylijczykami. Oba zespoły przegrały swoje ćwierćfinały i teraz będą rywalizować o miejsca 5-8.

16:01 – Lekkoatletyka – Kamila Lićwinko skoczyła 1.92 m w II próbie. Jeszcze jedna wysokość do awansu.

16:00 – Triathlon – Rozpoczynamy zawody triathlonistów. Nie ma Polaka w stawce wyścigu mężczyzn. Są za to piękne widoki, Copacabana… Ruszyli! Zawodnicy są już w wodzie. Na początku czeka ich 1,5 kilometra pływania. Już w tym momencie w wodzie podzielili się wyraźnie na 3 grupki. Po dotarciu na ląd czeka ich jeszcze jazda na rowerze i bieg.

15:58 – Taekwondo – Nie było niespodzianki. Lider rankingu światowego, Belg Jaouad Achab przed czasem (15:1) wygrywa z Maxemillionem Kassmanem z Papui-Nowej Gwinei. To on będzie rywalem Karola Robaka w ćwierćfinale.

15:57 – Pięciobój nowoczesny – W pojedynku z Włoszkami remis 2:2. Nowacka przegrała z Claudią Cesarini i wygrała z Alice Sotero, Maliszewska z kolei uzyskała odwrotne wyniki.

15:55 – Lekkoatletyka – Kamila Lićwinko kolejną wysokość (1.92) również rozpoczyna od zrzutki.

15:50 – Pięciobój nowoczesny – Dwa zwycięstwa Nowackiej i dwie porażki Maliszewskiej – to bilans Polek w starciach z Anastasiją Prokopienko i Yane Marques. Po 11 pojedynkach prowadzi Qian Chen z dziewięcioma zwycięstwami na koncie, natomiast po osiem wygranych na koncie mają Melanie McCann, Lena Cöneborn, Laura Asadauskaite i Oktawia Nowacka. Ania Maliszewska z sześcioma zwycięstwami jest 12.

15:44 – Lekkoatletyka – Paweł Wiesiołek rozpoczął rzut dyskiem do dziesięcioboju wynikiem 44.93.

15:43 – Lekkoatletyka – Lićwinko zalicza 1.89 m w II próbie.

15:41 – Pięciobój nowoczesny – Polki dzisiaj bardzo zgodnie. Obie notują porażkę z Elodie Clouvel, natomiast zwyciężają z najmłodszą w stawce Haydy Morsy.

15:40 – Lekkoatletyka – Oficjalnie mamy więc dwójkę Polaków w finale pchnięcia kulą. To Konrad Bukowiecki i Tomasz Majewski. Kwalifikacje wygrał Crouser.

15:38 – Lekkoatletyka – Trwają też eliminacje skoku wzwyż kobiet. Kamila Lićwinko, po zaliczeniu 1.85 m, strąciła za pierwszym razem 1.89 m. Wysokość kwalifikacyjna wynosi 1.94 m.

15:33 – Lekkoatletyka – Tomasz Majewski nie poprawił się w ostatniej próbie, ale obecnie jest 7. i prawie na pewno awansuje do finału. Wiadomo za to na 100%, że o medale nie powalczy Michał Haratyk.

15:31 – Pięciobój nowoczesny – Polki wygrywają swoje pojedynki z Natsumi Tomonagą, niestety Elena Potapienko okazała się lepsza zarówno od Maliszewskiej, jak i Nowackiej. Polki po siedmiu pojedynkach mają po pięć zwycięstw.

15:29 – Taekwondo – Jest awans do ćwierćfinału! Obronił się Polak w III rundzie. Wygrywa 15:12 z Senegalczykiem Diaye i będzie walczył dalej. To pierwszy awans Polaka do ćwierćfinału w historii startów biało-czerwonych na igrzyskach.

15:27 – Skoki do wody – Niemal perfekcyjny skok Ren Qian w pierwszej serii półfinału. 15-latka uzyskała 81 pkt. i prowadzi. Drugą lokatę, ze stratą 3.5 pkt., zajmuje Malezyjka Pandelela Rinong Pamg. Trzecia jest Si Yajie, która traci do liderki 9 pkt.

15:25 – Lekkoatletyka – Bukowiecki uzyskuje minimum w drugiej próbie (20.71). Majewski też blisko awansu (20.56).

15:24 – Taekwondo – Brawa dla Karola Robaka. Świetna druga runda i mamy prowadzenie 15:9!

15:24 – Badminton – Bardzo dzielnie walczyła w drugim secie Xuerui Li, jednak przy stanie 16:18 skręciła sobie kolano. Chińscy lekarze nastawili je, ale ostatnie wymiany Li w zasadzie stała na korcie. Niemniej jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Caroliny Marin i awans do finału. Teraz przed nami walka o medal brązowy w deblu mężczyzn. Chris Langridge i Marcus Ellis zmierzą się w nim z Biao Chai i Wei Chong. Czy Chińczycy doczekają się drugiego medalu w Rio? A może Anglicy wywalczą pierwszy na tych igrzyskach w badmintonie dla swojego kraju?

15:22 – Pięciobój nowoczesny – Nowacka i Maliszewska z kolejnymi zwycięstwami na koncie. Obie Polki pokonały Ilke Özyüksel i Anastasiję Spas.

15:20 – Taekwondo – Polak był nawet liczony po trafieniu w głowę, ale prowadzi po pierwszej rundzie 8:7. Walka jak dotąd dość otwarta.

15:15 – Lekkoatletyka – Haratyk ma problemy. Drugi rzut spalony.

15:14 – Kajakarstwo – Danuta Kozak! Węgierka wręcz zdeklasowała swoje rywalki, w tym faworytkę Lisę Carrington z Nowej Zelandii. Ostatecznie Lisa skończyła wyścig na 3. pozycji, gdyż wyprzedziła ją Dunka Emma Jorgensen.

15:12 – Lekkoatletyka – Konrad Bukowiecki wypadł z koła, a więc rozpoczyna kwalifikacje od nieważnej próby.

15:11 – Pięciobój nowoczesny – W pojedynkach z Rosjankami Rimszajte i Gubajdulliną dwa zwycięstwa zanotowała Maliszewska, Nowacka z kolei przegrała ze starszą zawodniczką Sbornej, wygrywając z jej koleżanką z reprezentacji.

15:11 – Lekkoatletyka – Nowozelandczyk Tom Walsh i Brazylijczyk Darlan Romani również przekroczyli minimum kwalifikacyjne w pierwszych próbach.

15:09 – Kajakarstwo – Za nami finał B K1 500m. pań z Eweliną Wojnarowską. Polka wyścig zaczęła dobrze, gdyż na półmetku była 1. Jednak końcówka, podobnie jak w półfinale nie była zbyt udana i ostatecznie nasza kajakarka udział w finale B zakończyła na 4. pozycji.

15:09 – Taekwondo – A za chwilę swoją walkę rozpocznie Karol Robak. Jego rywal, Senegalczyk Balla Dieye, jest zdecydowanie w zasięgu Polaka.

15:08 – Taekwondo – Raheleh Asemani wygrywa przed czasem swój pojedynek w kat. -57 kg kobiet. To uchodźczyni z Iranu, ale że ma szanse na medal, to Belgowie postanowili włączyć ją do swojej kadry.

15:05 – Lekkoatletyka – Majewski w I próbie uzyskuje 19.87 m. Po kwalifikacjach jest już Ryan Crouser (21.59).

15:03 – Pięciobój nowoczesny – Bratobójczy pojedynek Polek wygrywa Nowacka, pierwsza porażka ląduje więc na konto Maliszewskiej.

15:03 – Skoki do wody – Zaczyna się właśnie półfinał w skokach pań z wieży 10-metrowej. Wczorajsze eliminacje całkowicie zdominowały dwie nastoletnie reprezentantki Chin. Czy dziś młodziutkie zawodniczki znów „odskoczą” rywalkom?

15:02 – Lekkoatletyka – Po szóstej konkurencji na prowadzeniu ciągle Ashton Eaton (5621). Paweł Wiesiołek jest 21. (4835).

15:00 – Lekkoatletyka – Haratyk pcha 19.36 m w pierwszej próbie.

14:59 – Lekkoatletyka – Rozpoczynają się kwalifikacje pchnięcia kulą mężczyzn. W dwóch, rozgrywanych równolegle grupach, zobaczymy trójkę Polaków. Tomasz Majewski, Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki do awansu potrzebują 20.65 m.

14:57 – Kajakarstwo – Bez niespodzianki w 3. finale dnia. Faworyzowani Hiszpanie Craviotto i Toro ze złotym medalem IO. Tuż za nimi do mety przypłynęli Brytyjczycy Heath i Schofield, którzy mieli najlepszy czas półfinałów. Podium zaś uzupełnili Litwini Lankas i Ramanauskas.

14:55 – Pięciobój nowoczesny – Punktualnie o 15 ruszy wstępna runda szermierki pań. W stawce dwie Polki – Anna Maliszewska i Oktawia Nowacka. W pierwszym pojedynku, zgodnie z zasadami rozgrywania zawodów, staną naprzeciw siebie.

14:52 – Zapasy – Już za kilka minut rozpocznie się piąty dzień zapaśniczych zmagań w Carioca Arena 2. Na matach pojawią się panie w kategoriach wagowych do 53, 63 i 75 kg, wśród nich dwie Polki: Katarzyna Krawczyk (53 kg) i Monika Michalik (63 kg). Na walki Polek przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

14:52 – Taekwondo – Rosjanin Aleksiej Dienisienko i Turek Servet Tazegul utworzą pierwszy ćwierćfinał w połówce Karola Robaka. Na razie więc niespodzianek brak.

14:48 – Badminton – Na razie bardzo pewnie zmierza Carolina Marin do olimpijskiego finału. Shixian Wang pokonana w pierwszym secie 21:14, nie miała nawet jednej okazji by cieszyć się z prowadzenia w tej partii.

14:48 – Lekkoatletyka – Mamy dla Was krótki przerywnik od wyników z kolejnej sesji lekkoatletycznej. Przypominamy, że Wyspy Dziewicze, były wczoraj krok od medalu olimpijskiego. Przynajmniej według redaktora Marka Jóźwika z TVP.

14:43 – Lekkoatletyka – Paweł Wiesiołek uzyskuje dość słabe 15.09 w biegu na 110 m przez płotki. Otrzyma za to 839 punktów i pewnie spadnie w klasyfikacji generalnej.

14:29 – Kajakarstwo – Ależ emocje w drugim dzisiejszym finale. W konkurencji C1 na 200m złoto zdobywa dość niespodziewanie Ukrainiec Cheban, srebro przypada Azerowi Demyanenko. Natomiast na trzecim miejscu ku uciesze publiczności przypływa Brazylijczyk Querieoz Dos Santos.

14:18 – Badminton – Kyung Eun Jung i Shin Seung Chan z brązowymi medalami w deblu. Chinki poza podium, drugiego seta przegrały 17:21. Finał zaplanowano na 16:50 (na pewno się opóźni). Pora na pierwszy półfinał singla pań. Podwójna mistrzyni świata (2014 i 2015), rozstawiona z numerem 1. Hiszpanka Karolina Marin zagra z Chinką Xuerui Li, także należącą do grona faworytek, jedną z najlepszych singlistek ostatnich lat. Zapowiada się pyszny pojedynek.

14:15 – Kajakarstwo – Pierwsze medalowe rozstrzygnięcie już za nami. W konkurencji K2 na 1000m. złoto wędruje do Niemców Rendschmidta i Grossa, srebro do Serbów Tomicevicia i Zoricia, a brąz do Australijczyków Wallace’a i Tame’a.

14:05 – Taekwondo – Rozpoczęły się zmagania drugiego dnia. Dziś kat. -57 kg kobiet i niezwykle nas interesująca kat. -68 kg mężczyzn. Karol Robak swój pojedynek powinien rozpocząć o godz. 15:15.

13:54 – Badminton – Pierwszy set bardzo wyraźnie wygrany przez Koreanki 21:8. Chińczycy w badmintonie zawodzą swoich kibiców. Medali w swoim dorobku będą mieli zdecydowanie mniej niż na to liczyli.

13:43 – Kajakarstwo – Z dużym spokojem będziemy dziś spoglądać na rywalizację na kajakowym torze. W finałach A czterech konkurencji nie zobaczymy niestety Polaków. Tylko Ewelina Wojnarowska popłynie w finale B w K1 na 500 metrów. Początek regat o 14:00.

13:20 – Badminton – Zaczynamy kolejną sesję badmintonową. Na początek pojedynek o medal brązowy między Chinkami Yuanting Tiang i Yu Yang a Koreankami Jung Kyung Eun i Shin Seung Chan. Później dwa półfinały singla pań, mecz o brąz debla mężczyzn i finał debla kobiet.

13:10 – Golf – Olimpijski dzień rozpoczął się na polu golfowym, gdzie o medale walczą panie. Już w pierwszej grupie pojawiła się jedna z faworytek turnieju Nowozelandka Ko. Na występ prowadzącej Tajki Jutanugarn musimy poczekać do godziny 14:03.

Witamy bardzo serdecznie! Rozpoczynamy naszą relację z 13. dnia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Relacja jak zawsze będzie prowadzona od początku do końca dnia olimpijskiego, czyli od teraz do późnych godzin nocnych. Zapraszamy!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password