2 dni do igrzysk paraolimpijskich: Równość + Determinacja + Inspiracja + Trasnformacja + Odwaga + Pasja = Rio

Już jutro paraolimpijski płomień dotrze do Rio de Janerio. 1 września sztafeta z ogniem wyruszyła z Brasílii, aby dotrzeć następnego dnia do Belem, potem do Natal. Wczoraj gościła w Sao Paulo. Dziś już w Joinville.

Równość w Brasílii, determinacja w Belem, inspiracja w Natal, transformacja w Sao Paulo, odwaga w Joinville, wreszcie pasja w Rio de Janerio! Takie hasła towarzyszyły w wędrówce sztafety z ogniem paraolimpijskim. 745 osób łącznie zaangażowano do niesienia pochodni po Brazylii. Ogień przemierzy 250 km. Docelowo sztafeta z ogniem paraolimpijskim odwiedziła miejsca-instytucje, w których dba się o poprawę warunków życia osób z niepełnosprawnościami.

Równocześnie w Stoke Mandeville 2 września odbyły się uroczystości zapalenia pochodni paraolimpijskiej, mające na celu upamiętnić wydarzenie sprzed ponad pół wieku, które pozwoliło stworzyć Ruch Paraolimpijski.

Jutro do Rio de Janerio, do Museu Amanha znajdującego się w dzielnicy portowej, zawędruje pochodnia z ognień, by następnie odwiedzić różne części miasta Rio, w tym pomnik Chrystusa Odkupiciela. W trakcie trwania igrzysk paraolimpijskich znicz będzie znajdował się przed kościołem Candelaria, w historycznym miejscu tego miasta.

Na Twittrze odznaczając naszego tweeta hasztagiem #ParalympicFlame można stać się częścią sztafety z ogniem paraolimpijskim!

Poniżej prezentujemy mapę, która pokazuje, skąd najczęściej wysyłane są tweety z tym hasztagiem. Góruje Ameryka Południowa, ale Europa stara się dotrzymać jej kroku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password