Pływanie – Puchar Świata: Trzy starty i trzy finały biało-czerwonych!

Najlepsi pływacy i najlepsze pływaczki przeżywają obecnie bardzo intensywny czas startów w azjatyckiej części globu. Po zawodach, które odbyły się kilka dni temu w Hongkongu, tym razem najlepsi specjaliści od szybkiego pływania zawitali do Dauhy, gdzie rozgrywany jest kolejny Puchar Świata na krótkim basenie.

Dziś na pływalni w stolicy Kataru rozgrywano wyścigi eliminacyjne. Dla nas najważniejsze były starty reprezentantów Polski. Znakomicie rozpoczął je Radosław Kawęcki, który startował dziś na 100 metrów stylem grzbietowym i z czasem 53,73 wygrał swój wyścig, a w ogólnej klasyfikacji przegrał z Davidem Foldhazi i Pavlem Sankovichem. W sesji wieczornej Polak popłynie w finale.

Tradycyjnie już silną reprezentację wystawiliśmy na dystansie 400 metrów stylem dowolnym mężczyzn. Na starcie pojawili się Filip Zaborowski i Wojciech Wojdak. Ten drugi kilka dni temu stawał na podium we wspomnianym Hongkongu i tutaj nie chciał spuszczać z tonu. Eliminacje przeszły jednak nasze najśmielsze oczekiwania. Obaj biało-czerwoni wygrali swoje wyścigi. Wojdak uzyskał czas 3:51,44, a Zaborowski był słabszy o 2,33 sekundy, jednak przed wieczornymi finałami to biało-czerwoni będą zdecydowanymi faworytami.

Wyniki eliminacji z udziałem Polaków:

100 metrów stylem grzbietowym mężczyzn:

1. Pavel Sankovich – Białoruś – 53,14
2. David Foldhazi – Węgry – 53,42
3. Radosław Kawęcki – Polska – 53,73

400 metrów stylem dowolnym mężczyzn:

1. Wojciech Wojdak – Polska – 3:51,44
2. Filip Zaborowski – Polska – 3:53,77
3. Brodie Cook – Wielka Brytania – 3:54,45

 

Radosław Kępys553 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password