Tenis – WTA Lugano: Półfinał Rosolskiej

Alicja Rosolska i Abigail Spears (USA) pokonały Niemkę Nicole Geuer i Holenderkę Evę Waccano 7-5 4-6 10-2 w ćwierćfinale turnieju WTA w Lugano.

Pierwszy set miał bardzo dziwny przebieg. Pierwsze trzy gemy wygrała para Geuer/Waccano, jednak kolejne pięć gemów padło łupem Rosolskiej i Spears, które prowadziły 5-3, jednak w kolejnych dwóch gemach to Niemka z Holenderką były lepsze i doprowadziły stan meczu na 5-5, wtedy polsko-amerykańska para pewnie wygrała swoje podanie, a następnie przełamała debel niemiecko-holenderski i wygrała pierwszego seta 7-5.

Drugiego seta śmiało można nazwać setem przełamań. W pierwszych pięciu gemach drugiego seta żadna para nie wygrała swojego podania, dopiera w szóstym gemie Geuer i Waccano wygrały swojego gema serwisowego i objęły prowadzenie 4-2. W kolejnych gemach niemiecko-holenderska para przełamała Rosolską i Spears, jednak polsko-amerykański debel najpierw przełamał Geuer i Waccano, a potem wygrał swoje podanie i zmniejszył straty na 5-4, jednak ostatniego gema wygrały serwujące pieczętując tym samym zwycięstwo w drugim secie 6-4 i doprowadzając do decydującego tie-breaka.

Tie-break u deblistów to często loteria, jednak w tym przypadku Rosolska i Spears nie miały żadnych problemów, prowadziły nawet 7-1, by w ostateczności pokonać w decydującym secie niemiecko-holenderską parę 10-2.

Alicja Rosolska/Abigail Spears (POL/USA) – Nicole Geuer/Eva Waccano (GER/NED) 7-5 4-6 10-2