Trzecie srebro Anny Harkowskiej

Anna Harkowska uzupełniła swoją londyńską medalową kolekcję o trzeci srebrny medal. Tym razem wywalczyła go w wyścigu ze startu wspólnego. Polka przegrała jedynie z niesamowitą Sarah Storey, dla której był to czwarty złoty medal w Londynie.

Dzisiejszy wyścig liczył 64 km i miał w zasadzie jedną faworytkę. Brytyjka Storey, która urodziła się z niedowładem jednej ręki zdominowała kolarskie konkurencje kobiet w Londynie w sposób absolutny. Łącznie z dzisiejszym zdobyła cztery złote krążki – dwa na torze i 2 na szosie. Dziś od początku jechała swoim tempem nie zważając na pozostałe rywalki. Jechała, jakby dla niej powietrze w Londynie miało inną gęstość, albo ulice pochylały się przed nią usłużnie w dół. Na przejechanie trasy potrzebowała 1:40:36. Za jej plecami toczyła się walka o srebrny medal. Na początku jechała grupa 9-osobowa, po 4 okrążeniach stopniała ona do 5 kolarek, a po kolejnym zostały Harkowska, Amerykanka Crowley i Niemka Brachtendorf. Na mecie szóstego okrążenia Niemka traciła już kilkanaście sekund do Polki i Amerykanki. Przed ostatnim okrążaniem przyspieszyła Polka i stopniowo oddaliła się od Crowley. Niezagrożona dojechała do mety na drugim miejscu. Kolejny piękny sukces Anny stał się faktem.