4 dni do igrzysk: Sztafeta z ogniem wróciła do Baku

Ogień Pierwszych Igrzysk Europejskich w niedzielne popołudnie powrócił do Baku i pozostanie już w stolicy Azerbejdżanu do Uroczystości Otwarcia, która odbędzie się za 4 dni, 12 czerwca na Stadionie Olimpijskim.

Olimpijski ogień przypłynął do Baku łodzią, a następnie przebył szesnastokilometrową trasę przez Baku. Pierwszą osobą która niosła pochodnię po ulicach Baku był prezydent Azerbejdżanu, Wśród biegaczy była między innymi jego małżonka, Mehriban, znany azerski piosenkarz Arif Babayev i Igbal Hajizade, złota medalistka Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie w zapasach.

Sztafeta, poprzedzana przez paradę słynnych azerskich koni karabaskich, przez Flag Square i Crystall Hall dotarła do Maiden Tower, gdzie będzie oczekiwała na uroczystośc otwarcia igrzysk. Obok wiezy wybudowano olbrzymi, podświetlany moedel konia, który będzie strzegł olimpijski ogień. 

Jak pochwalili się organizatorzy igrzysk wśród uczestników rywalizacji sportowej w Baku będzie 150 medalistów olimpijskich, w tym 59 mistrzów olimpijskich oraz ponad 200 sportowców, posiadających w dorobku tytul mistrza świata w swojej dyscyplinie. 

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password