9 dni do igrzysk paraolimpijskich: Serce w 3D – igrzyska symboli


Każdego dnia napływają do nas co to lepsze informacje w sprawie sprzedaży biletów na paraolimpiadę. Dziś można mówić już o ponad 800 000 wejściówek kupionych przez kibiców z puli 2,5 miliona. Jeszcze 9 dni i rozpoczną się igrzyska paraolimpijskie, igrzyska symboli. Przewrotnie można zapytać, czy może to będą też igrzyska w myśl greckiego pojęcia „kalogatia”? Igrzyska paraolimpijskie to będzie sprawdzian dla Brazylii..

Na pewno nadchodzące igrzyska dla Brazylijczyków będą lekcją podejścia do niepełnosprawności. W końcu to naród wychowany jednak co by nie było, w kulcie piękna. Starożytni Grecy uważali, że piękno jest nieodłącznym elementem dobra. Pojęcie odzwierciedlające szlachetne i etyczne postępowanie dziś już nieco zostało rozerwane.

Brazylijczycy, projektując logo XV Letnich Igrzyska Paraolimpijskich czyli serce w jakości 3D kierowali się tym, aby miało ciepłe kolory i przekazywało do odbiorców za jego pomocą trzy słowa: integracja, pasja i tolerancja.

Poprzednie logo na igrzyskach zimowych w Soczi , w 2014 do przekazu odbiorców nie wnosiło nic. Zawarcie w nim adresu strony internetowej nie było zbyt kreatywne…

W Londynie, w 2012 roku mieliśmy to samo logo na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich. Mało tego one zostały zaprezentowane tego samego dnia zinterpretowane graficzne liczby 2012. W Vancouver, w 2010 r.  logo miało symbolizować człowieka u stóp gór. Natomiast w Pekinie, w 2008 r. zaprezentowano sportowca w kształcie chińskiego znaku „zhi”.Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password