Łyżwiarstwo figurowe: Trzecie miejsce Polki w historycznych zawodach

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Polska solistka Anna Kogler zajęła trzecie miejsce w kategorii basic novice A podczas zawodów FBMA Trophy w Abu Dhabi. Po raz pierwszy w historii światowego łyżwiarstwa figurowego na podium zawodów międzynarodowych stanął zawodnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Nasza młodziutka solistka w swoim programie dowolnym zaprezentowała dwie kombinacje skokowe – podwójnego Rittbergera z podwójnym toeloopem oraz pojedynczego Axla z podwójnym toeloopem, a także podwójnego Lutza i podwójnego Rittbergera. Kogler wykonała także piruet w pozycji wagi, piruet stany oraz sekwencję kroków – wszystkie elementy na poziomie drugim. W sumie Polka za swój występ uzyskała 31,06 pkt i w kategorii basic novice (zawodniczek w wieku 10-13 lat) uplasowała się na trzeciej lokacie, za Austriaczką Alicią Schuster (35,40 pkt) i Francuzką Jeanne Loez (32,60 pkt).

Zawody w Abu Dhabi zostały rozegrane dopiero po raz trzeci w historii. Podczas tegorocznej edycji doszło do bezprecedensowego wydarzenia. Pierwszy raz w historii światowego łyżwiarstwa figurowego łyżwiarz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich stanął na podium zawodów międzynarodowych, rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Dokonał tego solista Dhiyab Al Darmaki – drugi w kategorii basic novice A.

Mateusz Górecki2024 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password