Afrykańskie kwalifikacje olimpijskie w łucznictwie za nami

W marokańskim Rabacie zakończyły się mistrzostwa Afryki w łucznictwie, będące również kwalifikacją olimpijską.

łucznictwoZawodnicy i zawodniczki walczyły o zaledwie dwie przepustki zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet.

Kobiecy turniej zdominowały zawodniczki z Egiptu. Amira Mansour i Nada Kamel awansowały bez większych problemów do pojedynku finałowego, jednak zasady kwalifikacji są nieubłagane. Z jednego państwa może awansować tylko jedna zawodniczka, tak więc pewne było, że tylko zdobywczyni złotego krążka pojedzie do Londynu. Pojedynek obu pań był bardzo wyrównany. Po zakończeniu rywalizacji, na tablicy wyników widniał remis 119:119. O awansie na igrzyska zadecydowała więc dogrywka, w której to Manosur trafiła 9 punktów, przy zaledwie 7 Kamel.

Do reprezentantki Egiptu dołączyła zdobywczyni brązowego medalu – Karen Hultzer z RPA, która pokonała w pojedynku o Londyn zawodniczkę z Mauritiusu Veronique Le Vieux 118:110.

Zawody mężczyzn również nie przyniosły wielu atrkacji we wcześniejszych rundach. Faworyci dość pewnie przechodzili ku czołowej czwórki. W półfinałach Egipcjanin Ahmed El-Nem pewnie pokonał Algierczyka Mounira Megherbiego 122:108 a Iworyjczyk Rene Kouassi zaledwie dwoma punktami innego Egipcjanina Ibrahima Sabryego 133:131.

W tym momencie stało się jasne, że oboje finaliści pojadą na igrzyska olimpijskie w Londynie.

Zawody wygrał Iworyjczyk Koassi pokonując El-Nema. Brąz przypadł kolejnemu reprezentantowi Egiptu Sabryiemu, który rozbił wręcz Meghrebiego 104:78.

Tak więc w Rabacie poznaliśmy czterech nowych łuczników, którzy wezmą udział w igrzyskach w Londynie.

Kobiety:
Amira Mansour (EGY)
Karen Hultzer (RSA)

Mężczyźni:
Rene Kouassi (CIV)
Ahmed El-Nem (EGY)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password