Akademickie Mistrzostwa Świata w strzelectwie zakończone

Zakończyły się czwarte Akademickie Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym, które od środy odbywały się w rosyjskim Kazaniu. Polscy reprezentanci wywalczyli pięć medali, w tym dwa w rywalizacji drużynowej. Najbardziej zadowolona z występu może być Paula Wrońska, która zdobyła złoty medal.

Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie – Paula Wrońska – okazała się najlepsza w rywalizacji karabinu dowolnego małokalibrowego w trzech postawach, zdobywając łącznie 684,1 pkt. To jedyny złoty medal wywalczony przez reprezentanta biało-czerwonych.

W tej samej konkurencji, brązowy medal wywalczył również Tomasz Bartnik, który okazał się gorszy od Rosjanina Nazara Luginetsa i Niemca Henriego Junghanela.

Srebrny medal w skeecie, wywalczyła Agnieszka Sieracka, zdobywając w sumie 90 punktów na 100 możliwych. Polka pokonała między innymi medalistkę Igrzysk – Słowaczkę Dankę Bartekovą, która stanęła na najniższym stopniu podium.

W drużynowych zawodach pistoletu dowolnego z 50 metrów, nasz zespół, złożony z Witosława Krzaka, Marcelego Krzysztona i Tomasza Palamarza, zdobył brązowy medal. Biało-czerwoni okazali się gorsi od reprezentacji Francji i Rosji.

Brązowy medal wywalczyła również nasza drużyna, w zawodach karabinu dowolnego małokalibrowego w pozycji leżącej. Bartosz Jasiecki, Tomasz Bartnik i Paweł Pietruk ulegli tylko zespołom z Rosji i Słowacji.