Ale za to niedziela…

Dziś – w rozgrywanym w Luksemburgu Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym – żadnemu z polskich tenisistów stołowych nie udało się wywalczyć indywidualnej kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie. Ostatnią szansę dostaną w jutrzejszym turnieju.

Znakomitej szansy na awans nie wykorzystała Katarzyna Grzybowska. Polka miała dobre losowanie i wydawało się, że droga do Londynu zakończy się dla niej szczęśliwie właśni dziś. Już o 10 rano musiała rozegrać mecz ćwierćfinałowy z Portugalką Lei Huang Mendes. Poradziła sobie znakomicie, nie oddając rywalce nawet seta. Także Cornelia Molnar wydawała się być w zasięgu Polki. Zaczęło sie dobrze – Grzybowska wygrała seta i wydawało się, że wszystko ułoży się po jej myśli. Wtedy jednak zaczęły się kłopoty z wygrywaniem końcówek. Każdy set był wyrównany i w decydujących momentach zawsze coś u naszej zawodniczki zawodziło zawodziło. Polka przegrała 1:4 i musiała pogodzić się z tym, że jutro dostanie swoją ostatnią szansę. Szansę również dla całego polskiego zespołu. W przypadku awansu Kasi bylibyśmy pewni, że w Londynie zobaczymy kobiecy team w turnieju drużynowym.

Po raz drugi pojedynek ćwierćfinałowy przegrał Bartosz Such. Tym razem lepszy od Polaka okazał się Francuz Quentin Robinot. Such był w stanie ugrać tylko dwa sety, a na jego postawę z pewnością miała wpływ pierwsza partia spotkania, w której nasz reprezentant prowadził już 10:5(!). Seria siedmiu punktów dla Francuza nie sprawiła, że zaczął grać jak natchniony. Wręcz przeciwnie – to Such wygrał dwa kolejne sety. Wtedy jednak wszystko zmieniło się o 180 stopni i to zawodnik Trójkolorowych wygrywał kolejne partie. Ostatecznie to Robinot mógł się cieszyć z awansu po znakomitej końcówce. O wejście do jutrzejszego turnieju Polak musiał więc walczyć w kwalifikacjach. Na szczęście poradził sobie w miarę łatwo z zawodnikiem z Ukrainy Oleksandrem Didukhem, wygrywając 4:1.

Pechowe losowanie sprawiło, że ciężko było upatrywać w gronie kandydatów do awansu "Wandżiego". Wang Zeng Yi miał w swojej drabince czterech wyżej klasyfikowanych zawodników. I pomimo, że w pierwszej rundzie pokonał Serba Zolta Pete – w półfinale był absolutnie bez szans w pojedynku z 50-letnim Hiszpanem He Zhi Wenem.

Miejmy nadzieję, że jutro będziemy mieli więcej powodów do optymizmu i ta niedziela będzie należała do biało-czerwonych!

Zapis relacji z dzisiejszych zmagań Polaków.

Dzisiejsze wyniki Polaków:

Półfinały:

Katarzyna Grzybowska- Cornelia Molnar (Chorwacja)    1:4 (11:9, 10:12, 8:11, 10:12, 12:14)

Wang Zeng Yi – He Zhi Wen (Hiszpania)    0:4 (5:11, 5:11, 4:11, 9:11)

Ćwierćfinały:

Katarzyna Grzybowska – Lei Huang Mendes (Portugalia)    4:0 (18:16, 11:8, 11:7, 11:4)

Bartosz Such – Quentin Robinot (Francja)    2:4 (10:12, 11:8, 11:3, 8:11, 7:11, 7:11)

Wang Zeng Yi – Zolt Pete (Serbia)    4:2 (11:2, 8:11, 11:6, 11:3, 8:11, 12:10)

Kwalifikacje do niedzielnego turnieju:

Bartosz Such – Oleksandr Didukh (Ukraina)    4:1 (11:9, 12:10, 11:6, 6:11, 12:10)