Ałmaty 2017 – Biathlon: Francuzi i Rosjanie zdominowali bieg indywidualny

Po biegu indywidualnym kobiet przyszedł na uniwersjadzie czas na rywalizjację mężczyzn w tej samej konkurencji. Na starcie wśród 49 zawodników znalazło się czterech Polaków: Bartłomiej Filip, Marcin Piasecki, Tomasz Jurczak i Mariusz Wtorek. Zawody zdominowali Rosjanie i Francuzi, którzy zajęli 5 czołowych miejsc. 

Na początku zawodów wydawało się, że biathloniści będą musieli zmagać się podobnie jak wcześniej kobiety z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jednak pogoda szybko uległa poprawie i nie wypaczyła wyników rywalizacji. Zawodnicy znacznie lepiej radzili sobie na strzelnicy, co spowodowało, że do końca można było obserwować zażartą walkę o zwycięstwo. Stoczyli ją między sobą reprezentanci Rosji i Francji, którzy od początku dominowali na trasie. Po trzech strzelaniach wydawało się, że pewnie po złoty medal zmierza Sergey Korastylev, który na 15 strzałów nie pomylił się ani razu. Jednak dwie karne minuty podczas ostatniej wizyty na strzelnicy sprawiły, że na mecie lepszy od Niego okazał się Francuz Baptiste Jouty. On, także podczas czterech strzelań pomylił się dwukrotnie, ale znacznie lepiej pobiegł i wyprzedził Rosjanina o 41 sekund. Podium uzupełnił rodak Korastyleva, Semen Suchilov.

Polacy zaprezentowali się bardzo słabo. Fatalnie strzelali i zajęli odległe miejsca. Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Bartłomiej Filip, który z 5 pudłami zajął 29 miejsce. 38 był Tomasz Jurczak (aż 11 minut karnych), 40 Marcin Piasecki (10 minut karnych), a 41 Mariusz Wtorek (7 minut karnych).

Następne zmagania biathlonistek i biathlonistów na uniwersjadzie w Ałmatach zaplanowano na czwartek 02 lutego, kiedy to rozegrane zostaną sprinty.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password