Ałmaty 2017 – Biegi narciarskie: Ewelina Marcisz znowu czwarta

Po wczorajszym biegu indywidualnym na 5 km techniką klasyczną, dziś przyszedł czas na biegi pościgowe techniką dowolną na tym samym dystansie. Z wysokimi numerami startowymi na trasę ruszały Polki, jednak nie poprawiły swoich lokat. Ewelina Marcisz znów zajęła nie lubiane przez sportowca czwarte miejsce.

Dzisiaj w Kazachstanie mocno sypał śnieg i były ciężkie warunki dla zawodniczek. Ewelina Marcisz ruszała na trasę ze stratą 26 sekund do Rosjanki Vasilievej. Polka zaczęła bardzo szybko i już na pierwszym punkcie pomiaru czasu po 1,2 km, traciła tylko 12 sekund do liderki. Na półmetku rywalizacji jej strata wyniosła już 8,5 sekundy, A kilka minut później wyszła już na trzecią pozycję. Ewelina Biegła razem z Kazaszką Anną Szewczenko. Na ostatnim kilometrze reprezentantka gospodarzy uciekła Polce i ze zdecydowaną przewagą finiszowała na trzecim miejscu. Marcisz na metę wbiegła jako czwarta ze stratą 40 s. Polka zdecydowanie zapłaciła za mocny początek. Jej start był świetny, bardzo szybko eliminowała stratę po wczorajszym biegu. Jednak długa przerwa w treningach spowodowana kontuzją, dała o sobie znać w końcówce.

Bieg wygrała Anna Nieczewskaja, Rosjanka startowała jako druga i zamieniła się miejscami na podium ze swoją rodaczką Lilią Wasiliewą. To już piąty złoty medal dla Rosji na Uniwersjadzie w Ałmatach.

Martyna Galewicz podobnie jak Marcisz wystartowała bardzo szybko, jednak z każdym kolejnym punkte pomiaru czasu traciła coraz więcej. Ostatecznie wbiegła na metę na 10. pozycji, tracąc 4 lokaty w biegu. Pozostałe Polki podobnie jak wczoraj zajęły odległe miejsca. Katarzyna Stokfisz finiszowała 43. zaś Magdalena Czusz 51.

Jutro biegacze i biegaczki mają dzień przerwy, pojutrze natomiast odbędą się sprinty techniką klasyczną.