Ałmaty 2017 – Biegi narciarskie: Marcisz otarła się o podium

Rywalizację biegaczy i biegaczek narciarskich na Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach zainaugurowały zawody indywidualne kobiet na 5 kilometrów. Pomimo iż do medalu zabrakło, możemy być zadowoleni ze startu naszych zawodniczek – Ewelina Marcisz otarła się o podium, a w „dziesiątce” zawody zakończyła również Martyna Galewicz.

Pomimo iż na starcie dzisiejszego biegu zameldowały się aż cztery reprezentantki Polski, od początku szczególną uwagę zwracaliśmy na dwie. Martyna Galewicz, a później Ewelina Marcisz od startu do mety prezentowały dobre, równe tempo.

Gdy do mety dobiegała Martyna Galewicz, biegnąca z 59. numerem startowym, objęła ona prowadzenie z czasem 14:45.1. Wiadomo było jednak, że o podium z takim czasem będzie tu niezwykle trudno. Kolejne zawodniczki, zmierzające w kierunku linii mety, notowały bowiem coraz to lepsze międzyczasy.

Wśród tych biegaczek była jednak także Ewelina Marcisz. Polka do końca ścigała się z czasem, jednak niestety, po dobiegnięciu na metę była druga, a do prowadzącej wówczas Anny Szewczenko z Kazachstanu straciła niespełna 9 sekund.

Jeszcze szybciej, zarówno od Polki, jak i Kazaszki, pobiegły chwilę później dwie Rosjanki. Lilii Wasiliewej czas 14:08.6 pozwolił na objęcie prowadzenia, a w rezultacie już po chwili na radość ze zdobycia złotego medalu Uniwersjady. Jej rodaczka – Anna Nieczewskaja – w końcówce trasy wyraźnie traciła na siłach. Mimo to udało jej się dobiec z lepszym rezultatem od Szewczenko i awansować na drugie miejsce, a co za tym idzie zainkasować medal srebrny.

W takim wypadku najlepsza z biało-czerwonych – Ewelina Marcisz – spadła na czwarte miejsce. Dwie pozycje niżej swój start w biegu na 5 kilometrów zakończyła natomiast Martyna Galewicz. Pozostałe reprezentantki Polski zajęły dosyć odległe lokaty. Katarzyna Stokfisz była 45., natomiast Magdalena Czusz 55.

Bieg na 5km kobiet:
1. Lilia Wasiliewa (Rosja)
2. Anna Nieczewskaja (Rosja)  +13.3
3. Anna Szewczenko (Kazachstan)  +15.2
4. Ewelina Marcisz (Polska)  +26.1
5. Ksenia Malewannaja (Kazachstan)  +33.6
6. Martyna Galewicz (Polska)  +36.5
…45. Katarzyna Stokfisz  +3:22.2
…55. Magdalena Czusz  +4:42.6

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password