Ałmaty 2017 – Biegi narciarskie – Słaby występ mężczyzn na 10 kilometrów klasykiem.

Nienapawający optymizmem występ zaliczyli dziś na 10 kilometrów techniką klasyczną nasi Panowie na Uniwersjadzie. Zawody w Ałmatach wygrał Rosjanin Valeriy Gontar przed swoim rodakiem Dmitriyem Rostovtsevem i Francuzem Alexandre Pouye.

Rozegrane przed biegiem Panów zawody kobiet rozbudziły apetyt na dobry występ naszych reprezentantów, niestety męska część reprezentacji nie zbliżyła się do wyników Eweliny Marcisz i Martyny Galewicz.

Na liście startowej było dziś 88 zawodników. Nasi reprezentanci przy pomiarze międzyczasów zajmowali przyzwoite pozycje, jednak biegli oni w słabszej grupie z niskimi numerami startowymi.  Najlepiej wypadł Andrzej Pradziad. Polak wybiegł na trasę, jako 45 z kolei zaczął spokojnie, jednak przyśpieszył po pierwszym pomiarze czasu i na metę wpadł, jako piąty. W ostatecznym rozrachunku dało mu to 36 pozycję. Startujący niedługo po nim z numerem 47 Bartłomiej Rucki na metę przybiegł w okolicach 10 miejsca w tamtym momencie, co dało mu po ukończeniu zawodów przez wszystkich 43 miejsce. Dawid Bril zajął 61 miejsce, a Kacper Antolec 71.

Dwa najwyższe stopnie podium zdobyli dziś Rosjanie. Najlepszym czasem po osiągnięciu mety wylegitymował się Valeriy Gontar. Bieg o 9 sekund gorszy zaliczył Dmitriy Rostovtsev, a najniższy stopień podium zajął Francuz Alexandre Pouye, który do zwycięzcy stracił 22 sekundy.

Bieg na 10km techniką klasyczną mężczyzn.