Ałmaty 2017 – Hokej na lodzie: Pewne zwycięstwo Rosjanek

W niedzielę, z uwagi na ceremonię otwarcia Zimowej Uniwersjady, rozegrany został tylko jeden mecz, w którym Amerykanki zmierzyły się z Rosjankami. Zdecydowanie lepsze były te drugie.

Zawodniczki zza oceanu nie najlepiej rozpoczęły niedzielne spotkanie. Amerykanki już na początku grały w podwójnym osłabieniu, co wykorzystały Rosjanki. Po niespełna pięciu minutach ekipa z Europy prowadziła już 2:0, a w 11. minucie było 3:0. Tak też zakończyła się pierwsza tercja.

Na początku kolejnej części spotkania ponownie Amerykanki grały w osłabieniu, a Rosjanki zdobyły bramkę. Szybko jednak odpowiedziały reprezentantki Stanów Zjednoczonych, które zapisały na swoim koncie honorowe trafienie. W tej tercji jeszcze dwukrotnie do siatki rywalek trafiały Rosjanki.

W ostatniej części pojedynku padło najmniej goli, bo Rosjanki wygrały tę tercję zaledwie 1:0. Ostatecznie dało to zwycięstwo 7:1, z czego Rosjanki trzy bramki zdobyły grając w przewagach.

USA – Rosja 1:7 (0:3, 1:3, 0:1)