Ałmaty 2017 – Medale

20160820153931

Medale tegorocznej uniwersjady w dość mocny sposób nawiązują do kultury kraju-gospodarza zawodów. Na awersie znajdują się wzory nawiązujące do tradycyjnego kazachskiego ornamentu koshkar-muiz, co w wolnym tłumaczeniu oznacza rogi barana. Zimowy charakter uniwersjady uwidoczniają framgenty płatków śniegu, a medale wyróżniają dodatkowo płytki w kolorach czterech z pięciu kół olimpijskich – żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym.

Front krążka zdobi dodatkowo logo i oficjalna nazwa tegorocznej uniwersjady. Na rewersie natomiast umieszone zostaną piktogramy 12 dyscyplin, które rozegrane zostaną w Ałmatach. W sumie kazachska mennica wyprodukuje aż 543 takie medale.

grafika: inform.kz

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password