Ałmaty 2017 – Narciarstwo alpejskie: Dobry występ Pawła Babickiego!

Czterech Polaków wzięło udział w supergigancie, podczas Uniwersjady Zimowej w Ałmatach. Najlepiej spisał się Paweł Babicki, który ukończył zawody na 6. miejscu. Szansę na jeszcze lepszy wynik miał Michał Kłusak, który jednak nie ukończył swojego przejazdu.

Już pierwsze dwa przejazdy dzisiejszego supergiganta okazały się bardzo ważne dla końcowego rezultatu. Na sam początek czas 1:03.06 uzyskał Rosjanin Eugenij Pyasik. Chwilę później o… 0.03 sekundy szybciej trasę pokonał Włoch Michelangelo Tentori.

Żaden z kolejnych zawodników nie zagroził już tej dwójce. Choć miał okazję. Narciarzem, który pierwszy odcinek trasy pokonał w wyjątkowo szybkim czasie był nasz Michał Kłusak. Niestety, polski narciarz nie zdołał ukończyć przejazdu i ostatecznie z wielkich nadziei na medal, nic się nie spełniło.

Z dobrej strony pokazał się za to inny Polak. Paweł Babicki trasę pokonał w nieco ponad sekundę wolniej od liderów. Czas ten wystarczył mu na zajęcie 6. pozycji w dzisiejszych zawodach. Pozostali dwaj reprezentacji Polski wypadli dziś nieco gorzej. Na 24. miejscu sklasyfikowany został Jakub Kłusak, a na 46. Dominik Białobrzycki.