Ałmaty 2017 – narciarstwo alpejskie: Magdalena Kłusak poza trasą

Nieudanie zakończył się pierwszy medalowy występ w wykonaniu biało-czerwonych, podczas Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Magdalena Kłusak nie ukończyła przejazdu supergiganta. Złoto w tej konkurencji zainkasowała Elena Jakowiszina z Rosji.

Jako pierwsza na Shymbulak Ski Resort w Ałmatach wyruszyła Rosjanka Julia Pleszkowa, która uzyskała przyzwoity czas 1:07.81. Już po kilku przejazdach wyłoniła się jednak poważna kandydatka do medalu – Czeszka Teza Kmochova, która linię mety supergiganta kobiet przekroczyła z czasem o 0.6 sec. lepszym od Pleszkowej.

Długi czas to właśnie Kmochova utrzymywała się na prowadzeniu. Na pozycji liderki zawodów zmieniła ją dopiero Elena Jakowiszina, z fenomenalnym czasem 1:06.25. Mimo to wydawało się, że Czeszka będzie w stanie utrzymać się na podium.

Na nieszczęście dla Kmochovej i jej kibiców tak się jednak nie stało. Wkrótce bowiem bardzo dobry czas uzyskała również Nea Luukko z Finlandii, zapewniając sobie tym samym srebrny medal. Na trzecie miejsce wskoczyła zaś, mimo fatalnie wolnego początku trasy, Asa Ando. Japonka wyprzedziła na tej pozycji Kmochovą o… 0.04 sec.

My niezwykle mocno ściskaliśmy za to kciuki za jadącą z numerem 21. Magdalenę Kłusak. Niestety, Polka dzisiejszego startu nie będzie mogła zaliczyć do udanych. Popełniła bowiem błąd i nie ukończyła swojego przejazdu.

Wyniki supergiganta kobiet:
1. Elena Jakowiszina (Rosja) 1:06.25
2. Nea Luukko (Finlandia)  +0.73 sec.
3. Asa Ando (Japonia)  +0.92 sec.
4. Tereza Kmochova (Czechy)  +0.96 sec.
5. Barbara Kantorova (Słowacja)  +1.30 sec.
DNF. Magdalena Kłusak (Polska)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password