Ałmaty 2017 – Narciarstwo alpejskie: Pogoda przedłuża rywalizację pań na dwa dni

W resorcie Shymbulak miała się dziś odbyć kombinacja alpejska kobiet. Najpierw supergigant, potem slalom. Pogoda uniemożliwiła jednak rozegranie pierwszej z tych konkurencji, a rozegranie drugiej znacznie opóźniła. Rywalizacja ma zostać dokończona jutro. Magdalena Kłusak zajmuje na półmetku przyzwoite 20. miejsce.

Autor: Kalabaha1969 (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

Pogoda w południowym Kazachstanie nie rozpieszczała dziś jej uczestników, organizatorów i dziennikarzy. Mgła, śnieg i mróz stanęły na przeszkodzie w wielu konkurencjach. Jeśli chodzi o narciarstwo alpejskie, nie udało się przeprowadzić supergiganta do kombinacji kobiet. Odbędzie się on jutro, niedługo po tym, jak po jego trasie zjadą mężczyźni, którzy jutro również powalczą o medale alpejskiego dwuboju.

Slalom został dziś nieco opóźniony, ale doszedł do skutku. Najszybciej jego trasę pokonała Maria Szkanowa z Białorusi. Za nią plasuje się kolejna narciarka ze wschodu – Rosjanka Anastazja Silancewa. Jej strata wynosi 0.76 s. Tymczasowe podium uzupełnia Barbara Kantorova ze Słowacji. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów traci 1.49 s do liderki.

Jedyna startująca w kombinacji Polka – Magdalena Kłusak – zaprezentowała się całkiem przyzwoicie. Co prawda jej strata do liderki to aż 5.55 sekundy, ale różnice były dziś naprawdę duże, a jutro w supergigancie na pewno dojdzie do sporych przetasowań. W tej chwili Magda zajmuje 20. pozycję.

Do zawodów zgłoszono 41. zawodniczek. Trzy panie nie ukończyły swojego przejazdu, jedną zdyskwalifikowano. Na starcie nie pojawiły się trzy reprezentantki Niemiec. Protest przeciwko rozgrywaniu zawodów w takich warunkach? Ciężko powiedzieć, gdyż czwarta z Niemek wzięła udział w rywalizacji.

Wyniki po slalomie:
1. Maria Szkanowa (BLR) 56.78
2. Anastazja Silancewa (RUS) 57.54
3. Barbara Kantorova (SVK) 58.27
4. Petra Smaldore (ITA) 58.51
5. Desiree Aljec (SLO) 58.52
_______________________________________
20. Magdalena Kłusak (POL) 1:02.33

Szymon Frąckiewicz473 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password