Ałmaty 2017 – Snowboard: Piękny dzień! Trzy medale Polaków!

Polscy snowboardziści na Uniwersjadzie w Ałmatach spisują się rewelacyjnie. Po poniedziałkowych sukcesach pań w slalomie gigancie równoległym, we wtorek nadeszły kolejne. Rywalizacja w slalomie zakończyła się aż trzema medalami Biało-czerwonych, w tym złotym wywalczonym przez Weronikę Bielę.

W pierwszej piątce wśród pań znalazły się wszystkie trzy nasze reprezentantki. Do półfinałów nie udało się awansować jedynie wczorajszej zwyciężczyni giganta, Aleksandrze Król. Polka popełniła błąd w końcówce drugiego przejazdu ćwierćfinałowego i niespodziewanie dała się wyprzedzić Maggie Carrigan z USA. Król ostatecznie uplasowała się na piątej lokacie dzięki zwycięstwu w kwalifikacjach.

Carrigan mocno dała się nam we znaki również w kolejnej rundzie. Amerykanka wygrała półfinałowe starcie z Karoliną Sztokfisz i w walce o złoto czekał ją trzeci z rzędu pojedynek z Polką. Obok niej w bramce startowej stanęła bowiem Weronika Biela. To właśnie czwarta zawodniczka poniedziałkowego giganta w końcu zatrzymała reprezentantkę Stanów Zjednoczonych, nie dając jej w wielkim finale żadnych szans i zdobywając upragnione złoto. Na najniższym stopniu podium, tak jak wczoraj, stanęła Sztokfisz, której brąz dało zwycięstwo nad Jennifer Hawkrigg z Kanady.

Piąty medal na tegorocznej Uniwersjadzie w Ałmatach to dzieło Oskara Kwiatkowskiego. Nasz snowboardzista przechodził jak burza kolejne etapy rywalizacji i dopiero w finale zatrzymał go Bogdan Bogdanow. Dla Rosjanina to już drugi złoty medal wywalczony w Kazachstanie. Srebro Kwiatkowskiego to jednak nie koniec dobrych wiadomości z rywalizacji mężczyzn. W czołówce znaleźli się bowiem również Tomasz Kowalczyk i Michał Nowaczyk, którzy odpadli w ćwierćfinałach, przegrywając zmagania kolejno z Władysławem Churamszinem i Bogdanowem.

Wyniki slalomu giganta równoległego kobiet:

1. Weronika Biela (POL) 
2. Maggie Carrigan (USA)
3. Karolina Sztokfisz (POL)
4. Jennifer Hawkrigg (CAN)
5. Aleksandra Król (POL) 
6. Annamari Dancha (UKR)

Wyniki slalomu giganta równoległego mężczyzn:

1. Bogdan Bogdanow (RUS)
2. Oskar Kwiatkowski (POL)
3. Oleksandr Belinskyy (UKR)
4. Władysław Churamszin (RUS)
5. Dmitrij Taimulin (RUS)
6. Tomasz Kowalczyk (POL)
7. Michał Nowaczyk (POL)
DSQ Oskar Bom (POL)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password