AMP Futbol – ME: Brąz reprezentacji Polski!

Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu poszły zdecydowanie po myśli naszych piłkarzy. Biało-czerwoni zakończyli je zwycięstwem z Hiszpanią, które dało nam brązowe medale.

Od początku ampfutbolowych Mistrzostw Europy, reprezentantom Polski wiodło się bardzo dobrze. Na inaugurację pokonaliśmy 5:1 Francuzów, a następnie dołożyliśmy jeszcze 4:0 z Belgią i 3:0 z Włochami, dzięki czemu pewnie wygraliśmy swoją grupę.

W ćwierćfinale Polacy również nie mieli większych problemów. Tym razem podopieczni Marka Dragosza pewnie pokonali 5:0 Irlandczyków.

Schody pojawiły się dopiero w półfinale, gdy na naszej drodze stanęła reprezentacja Turcji. Ekipa znad Bosforu przez turniej szła niczym burza. I nas odprawiła z kwitkiem, wygrywając 2:0.

Na pocieszenie dodamy jednak, że Turcy znakomicie radzili sobie aż do końca turnieju, a w finale pokonali 2:1 Anglię.

Polacy zaś zagrali o miejsce trzecie. Z pojedynku z Hiszpanią ponownie wyszli zwycięsko, choć do zapewnienia sobie medalu potrzebowali dogrywki.

Oprócz medalu, cieszyć może nas jeszcze fakt, iż tytuł Króla Strzelców wywalczył sobie 19-letni Bartosz Łastowski, który strzelił łącznie 11 bramek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password