Anders Golding wygrywa finałowe zawody Pucharu Świata w skeecie

Ostatniego dnia finału Pucharu Świata w strzelectwie poznaliśmy najlepszych skeecistów. Zwyciężył Duńczyk Anders Golding, który okazał się lepszy od Vincenta Hancocka z USA i Valerija Szomina z Rosji.

Dzisiejszy tryumf Goldinga jest rewanżem za londyńskie Igrzyska Olimpijskie. Wtedy to Duńczyk przegrał jedynie z Hancockiem. Dzisiaj zawodnicy zamienili się pozycjami.

Anders Golding w słoweńskim Mariborze zaprezentował się niemal perfekcyjnie. W eliminacjach trafił 124 ze 125 wystrzelonych rzutków. W finałowej rundzie nie pomylił się ani razu, co oznaczało, że wywalczył prawie maksymalną liczbę punktów. Vincent Hancock w eliminacjach spudłował 3 razy, a w finale pomylił się raz jeszcze. Amerykanin przegrał z Duńczykiem trzema punktami. Tuż za Hancockiem sklasyfikowany został Valerij Szomin, który zaliczył jeden punkt mniej. Kolejne miejsca zajęli: Francuz Anthony Terras, Cypryjczyk Georgios Achilleos i kolejny reprezentant Danii – Jesper Hansen. Brązowy medalista tegorocznej Olimpiady – Katarczyk Nasser Al-Attiya – nie zakwalifikował się do finału i zajął 9. lokatę.

1. Anders Golding (Dania) 149 pkt (124+25)
2. Vincent Hancock (USA) 146 pkt (122+24)