ATP Kuala Lumpur: Pierwsze mecze za nami

Rozpoczął się największy tenisowy turniej Malezji. Już w pierwszej rundzie zawodów z Kuala Lumpur pożegnał się rozstawiony z numerem 8 Juergen Melzer.

Doświadczony Austriak zmierzył się w pierwszym meczu z Vaskiem Pospisilem. W normalnych warunkach młody Kanadyjczyk nie powinien stanowić wielkiej przeszkody dla Melzera jednak dzisiaj faworyt nie był w pełni dysponowany do gry. Po wyrównanym pierwszym secie (6:4 dla Pospisila) drugiego niestety nie udało się dokończyć i przy stanie 2:0 Melzer skreczował. W drugiej rundzie Kanadyjczyk spotka się z amerykańskim kwalifikantem Michaelem Yanim, który w bratobójczym pojedynku pokonał rodaka Briana Bakera 6:3 7:6. W pozostałych meczach bez niespodzianek. Z rozstawionych zaowdników grał jeszcze tylko Julien Bennetau (nr 7). Jego przeciwnik Carlos Berlocq stawił opór tylko w pierwszym secie lecz było to zdecydowanie za mało. Wynik spotkania to 7:6 6:3 dla Francuza. Dokończenie pierwszej rundy jutro.

W Kuala Lumpur rozgrywany jest także turniej deblowy. Rozstawieni z numerem pierwszym zagrają Polacy – Fyrstenberg i Matkowski. W pierwszej rundzie zmierzą się z parą malezyjskich osiemnastolatków Merzuki/Syed Naguib. Najgroźniejszymi rywalami naszego debla do końcowego triumfu jest debel Bracciali/Melo (nr 2). Mecz Polaków odbędzie się w środę ok. godziny 13:30.