ATP: Kubot odpada także w deblu

W tenisowym turnieju ATP w Sankt Petersburgu Łukasz Kubot w parze z Mikhailem Youzhnym przegrali w ćwierćfinałowym pojedynku z deblem Moser/Skupski 6:3 7:6. Dzień wcześniej Polak odpadł z turnieju singlowego.

Piątek nie był dobrym dniem dla Polskiego tenisa. W Guangzhou przegrała Ula Radwańska, w Szczecinie porażki doznał Jerzy Janowicz a z Sankt Petersburgiem żegna się Łukasz Kubot. Ten ostatni w parze z Mikhailem Youzhnym walczył dzisiaj o półfinał ale rozstawiona z numerem czwartym para niemiecko-brytyjska była tego dnia lepsza. W pierwszym secie Polak z Rosjaninem nawet wyszli na prowadzenie z przełamaniem 2:1 lecz później rywale odwdzięczyli się tym samym dwukrotnie i wygrali seta 6:3. Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Żadnej parze nie udało się przełamać rywali i do rozstrzygnięcia seta potrzebny był tie-break. W tym klasą popisali się Moser i Skupski wychodząc na prowadzenie 6:0, którego nie mogli zmarnować. Wygrali tego gema 7:4 a cały mecz 6:3 7:6. Być może wynik byłby inny gdyby Mikhail Youzhny nie grał w turnieju singlowym. Tam radzi sobie świetnie choć jego mecz ćwierćfinałowy miał bardzo dziwny przebieg. W pojedynku z Guillermo Garcią-Lopezem Rosjanin wygrał pierwszego seta 6:4 a w drugim nie zdobył nawet gema! W ostatniej partii udowodnił, że był to tylko wypadek przy pracy pewnie zwyciężając 6:3. W półfinale Rosjanin spotka się ze Słowakiem Martinem Klizanem. Drugą parę półfinałową uzupełnią czwartkowy pogromca Kubota – Daniel Gimeno-Traver oraz Włoch Fabio Fognini.

Bardzo ciekawie dla gospodarzy zapowiadają się półfinały turnieju w Metz, gdyż w obydwóch mają swoich przedstawicieli.  Jo-Wilfried Tsonga bez żadnych kłopotów uporał się z Jessem Levinem 6:3 6:4 i o finał zagra z Nikolajem Davydenką. Rosjanin w ćwierćfinale stoczył ciężki bój z Ivo Karloviciem. Charakterystycznym punktem meczów Chorwata jest potężny serwis co bardzo często doprowadza do tie-breaków. Nie inaczej było i teraz. W pierwszym secie 7:6 górą Karlović, w drugim 7:6 Davydienko. Trzecia partia była już tylko formalnością, gdyż Chorwat w tie-breaku drugiego seta nie wykorzystał piłki meczowej co całkowicie go załamało. Rosjanin bez skrupułów to wykorzystał i w 25 minut zwyciężył 6:0. Drugim Francuzem, który zagra o finał jest Gael Monfils, który wyeliminował numer 2 turnieju Phillipa Kohlschreibera 6:7 6:4 6:4. Jego rywalem będzie Włoch Andreas Seppi.