ATP Masters: Przysiężny w turnieju głównym, Kubot nie sprostał

Michał Przysiężny awansował do turnieju głównego Masters w Paryżu. Sztuka ta nie udała się Łukaszowi Kubotowi, który nie zdołał przejść eliminacji. Wcześniej zapewniony start miał już Jerzy Janowicz.

W decydującej fazie eliminacji Michał Przysiężny mierzył się z Rumunem Victorem Hanescu. Prawie dwumetrowy rywal Polaka znajdował się tylko trzy pozycje niżej w rankingu ATP (76.). Głogowianin potwierdził jednak, że wciąż znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji.

Spotkanie trwało dwie godziny, Przysiężny do zwycięstwa potrzebował trzech setów. W pierwszej partii wygrał 6:3 z przewagą przełamania, w drugiej decydował tie-break, w którym lepszy był Hanescu, wygrywając 7:3. Ostatni set, to znów jedno przełamanie na korzyść „Ołówka” i wygrana 6:3.

Przysiężny 6:3, 6:7, 6:3.

Swojego decydującego meczu nie zdołał wygrać Łukasz Kubot, który mierzył się z rozstawionym z jedynką Holendrem Robinem Haase.

Pierwszy set bez historii, Haase dwukrotnie przełamał Kubota i wygrał 6:2. W drugiej partii lepiej zaczął grać Polak, jednak o zwycięstwie decydował tie-break. W nim Łukasz prowadził już 5:2, jednak ostatecznie przegrał 5:7 czym pożegnał się z paryskimi zawodami i zakończył swój sezon w cyklu ATP World Tour. Będzie występował jeszcze w Challengerach.

Kubot 2:6, 6:7.