ATP Masters Szanghaj: Pewne zwycięstwa naszych w kwalifikacjach

atpZarówno Łukasz Kubot jak i Michał Przysiężny pewnie przeszli przez pierwszą rundę kwalifikacji turnieju ATP Masters w Szanghaju.

Kubot, w kwalifikacjach rozstawiony z numerem 5. rywalizował z nieznanym Chińczykiem Hao Zhang, który w rankingu ATP zajmuje 1776. miejsce.

18-latek z Chin nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Przez pryzmat całego meczu nie miał ani jednej szansy na przełamanie. Kubot z pierwszego podania wygrał 28 na 30 piłek. Nieco gorzej było z drugim serwisem, jednak to spokojnie wystarczyło. Pierwszą partię Polak wygrał do 2, a drugą do 3. Mecz trwał nieco ponad godzinę.

W kolejnej rundzie Kubot zagra z Santiago Giraldo.

Michał Przysiężny rozstawiony jako 10. zawodnik grał z innym Chińczykiem – Aoranem Wangiem, który również w rankingu plasuje się pod koniec drugiego tysiąca.

Dla 16-letniego Wanga odebranie serwisu „Ołówka” było nie lada wyczynem. W całym meczu wygrał tylko trzy punkty przy returnie. Przysiężny w każdym secie przełamywał dwukrotnie swego rywala i pewnie dowoził przewagę. W 47 minut wygrał 6:1, 6:2 i w kolejnej rundzie zagra z Federico Delbonisem.