ATP Paryż: Jerzyk wrócił do Bercy i zaczął od zwycięstwa

Jerzy JanowiczJerzy Janowicz awansował do trzeciej rundy turnieju rangi Masters, rozgrywanego w paryskiej hali Bercy. Polak bez problemu, w niespełna półtorej godziny, pokonał Santiago Giraldo 7:6 6:3. W kolejnym meczu, którego stawką będzie ćwierćfinał, Jerzyk najprawdopodobniej zagra z Rafaelem Nadalem.

Jerzy Janowicz po roku od spektakularnego sukcesu w Paryżu ponownie zagrał w hali Bercy. Wtedy szerzej nieznany i nieopierzony zawodnik z potężnym serwisem szturmem wtargnął na tenisowe salony i pierwsze strony sportowych mediów. Polak w swojej kampanii pokonał kolejno: Dimitrija Tursunova, Florenta Serrę, Philippa Kohlschreibera, Marina Cilicia, Andyego Murraya, Janko Tipsarevicia i Gillesa Simona! Dopiero w finale lepszy okazał się David Ferrer. Pokonanie siedmiu tenisistów z górnej półki ATP w jednym z najwiekszych turniejów świata odbiło się szerokim echem na całym świecie a nazwisko Janowicz znane jest już każdemu sympatykowi tenisa.

Po roku Janowicz jest już kompletnie innym zawodnikiem. Polak doprowadził reprezentację narodową w Pucharze Davisa do historycznych baraży o Grupę Światową, dotarł do półfinału Wimbledonu, a także zbliżył się do czołowej dziesiątki rankingu ATP. Do ostatniego turnieju w sezonie, pomimo obrony ogromnej ilości punktów, Jerzyk może podejść na dużym luzie, ponieważ w tym roku osiągnął już dużo więcej niż od niego oczekiwano.

W pierwszej rundzie Janowicz miał wolny los, dzięki wysokiemu rankingowi. W drugiej los skojarzył go z Santiago Giraldo, który przez całe spotkanie dzielnie stawiał opór, lecz cały czas był o krok za Janowiczem. Kolumbijczyk miał problemy z utrzymaniem serwisu, co generowało dla Polaka szanse na przełamanie. To właśnie gra na returnie zadecydowała, że to nasz zawodnik zagra w Paryżu o ćwierćfinał. A rywalem Janowicza najprawdopodobniej będzie pierwsza rakieta świata. Rafael Nadal musi jednak najpierw wygrać mecz drugiej rundy z Granollersem-Pujolem. Czyżby rok temu Murray, w tym roku Nadal?

Jerzy Janowicz (Polska, 14) – Santiago Giraldo (Kolumbia) 7:6 6:3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password