ATP w Barcelonie: Polski Debel w półfinale!!

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do półfinału turnieju ATP na kortach ziemnych w Barcelonie (pula nagród 2,072 mln euro). W 1/4 finału Polacy pokonali Aisam-Ul-Haqa Qureshiego (Pakistan) i Jean-Juliena Rojera (Holandia) 6:3, 6:7 (8-10), 10-7.

Polacy na wygraną potrzebowali godzinę  i 56 minut. Mecz był bardzo wyrównany , o czym świadczą dwa sety rozgrywane w tie-brekach.  W decydujących momentach to Fyrstenberg i Matkowski zachowali zimną krew i popełniali o wiele mniej błędów niż rywale.

W walce o finał Fyrstenberg i Matkowski zmierzą się z Białorusinem Maksem Mirnym i Kanadyjczykiem Danielem Nestorem (nr 2), którzy w piątek wygrali z Santiago Gonzalezem (Meksyk) i Christopherem Kasem (Niemcy) 7:5, 6:4.