Austriacy zdobywają Planicę!

W dniu dzisiejszym odbył się ostatni konkurs drużynowy obecnego sezonu w skokach narciarskich. Zawody rozegrano oczywiście na Velikance w Planicy.

Na starcie konkursu stanęło 11 ekip, w tym także biało-czerwoni w składzie Maciej Kot, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch. Wśród naszych reprezentantów rywalizację rozpoczął Kot – skokiem na 188.5 m, co niespodziewanie dało nam trzecie miejsce. Potem jednak coraz lepiej zaczęły prezentować się ekipy Austrii, Słowenii i Niemiec. Po skokach Żyły na 198.5 m, Zniszczoła na 194.5 m oraz Stocha – 209.5 m Polacy zajmowali 5. miejsce. Prowadzili Austriacy, którzy po fantastycznych lotach Schlierenzauera (222.5 m) i Kocha (219.5 m) wyprzedzali minimalnie Norwegów (najlepsze skoki oddali Rune Velta – 215.5 m – oraz Bjoern Einar Romoeren – 214.5 m). Trzeci byli Niemcy z niewielką przewaga nad Słowenią (wczorajszy triumfator, Robert Kranjec poszybował najdłużej w I serii – aż 231 m). Biało-czerwoni musieli się natomiast bronić przed atakami Japonii z 6. pozycji.

Już po dwóch kolejkach drugiej serii (u biało-czerwonych były to skoki Macieja Kota na 193.0 m i Piotrka Żyły na 194.5 m) utworzyły się cztery rywalizujące ze sobą pary. W walce o zwycięstwo Austriakom zagrażała już tylko Norwegia, Słowenia prowadziła otwartą walkę z Niemcami o brąz natomiast w walce o piąte miejsce Polacy musieli odpierać coraz to bardziej znaczne ataki Japończyków. Zdecydowanymi outsiderami pozostawały ekipy Czech i Rosji.

Po kolejnych próbach: Olka Zniszczoła na 183.5 m i Kamila Stocha na 203.5 m udało się wyprzedzić Japończyków o 7.5 punktu i zająć z dzisiejszym konkursie 5. pozycję. Na trzecim miejscu uplasowali się Niemcy, którzy do ostatniego skoku walczyli o nie ze Słowenią. Konkurs wygrali Austriacy, ze znaczną przewagą nad Norwegią.

Dzisiaj swoją karierę zakończył Matti Hautamaeki. Czterokrotny medalista olimpijski nie pomógł jednak Finom w awansie do drugiej rundy.

Jutro konkurs indywidualny – ostatni w tegorocznym Pucharu Świata. Będziemy mogli zobaczyć w nim dwóch Polaków – Kamila Stocha i Piotra Żyłę.

Wyniki konkursu drużynowego:
1. Austria – 1619.3 pkt
2. Norwegia – 1543.7 pkt
3. Niemcy – 1522.2 pkt.
…5. Polska – 1406.3 punktów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password