Archiwa autora: Mateusz Górecki

The World Games 2017 – Kadra Polski

Kadra Polski na The World Games – Wrocław 2017

Bieg na orientację – sprint (K) – 2 kwalifikacje dla kraju

Bieg na orientację – sprint (M) – 2 kwalifikacje dla kraju

Bieg na orientację – średni dystans (K) – 2 kwalifikacje dla kraju

Bieg na orientację – średni dystans (M) – 2 kwalifikacje dla kraju

Bieg na orientację – sztafeta sprinterska – Polska


Bilard – pool bilard (K) – Oliwia Czupryńska

Bilard – pool bilard (M) – Mieszko Fortuński

Bilard – karambol (M) – Dawid Tonojan


Bule lyońskie –  precyzja (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Bule lyońskie – progresja (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Bule lyońskie –  precyzja (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Bule lyońskie – progresja (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Petanka – klasyczne, debel (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Petanka – strzał precyzyjny, debel (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Petanka – klasyczne, debel (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Petanka – strzał precyzyjny, debel (M) – 1 kwalifikacja dla kraju


Fistball – turniej drużynowy (M) – Polska


Floorball – turniej drużynowy (M) – Polska


Futbol amerykański – turniej drużynowy (M) – Polska


Gimnastyka akrobatyczna – pary mieszane (X) – Julia Kraj/Wojciech Dackiewicz

Gimnastyka artystyczna – ćwiczenia z piłką (K) – 2 kwalifikacje dla kraju

Gimnastyka artystyczna – ćwiczenia z maczugami (K) – 2 kwalifikacje dla kraju

Gimnastyka artystyczna – ćwiczenia ze wstążką (K) – 2 kwalifikacje dla kraju

Skoki na trampolinie – synchronicznie (M) – Bartłomiej Hes/Łukasz Tomaszewski


Hokej na rolkach – turniej drużynowy (M) – Polska


Ju-jitsu – walki -55 kg (K) – Martyna Bierońska

Ju-jitsu – walki -70 kg (K) – Emilia Maćkowiak

Ju-jitsu – walki -94 kg (M) – Tomasz Szewczak

Ju-jitsu – walki +94 kg (M) – Rafał Riss

Ju-jitsu – Nevaza -55 kg (K) – Martyna Bierońska

Ju-jitsu – Nevaza -70 kg (K) – Emilia Maćkowiak

Ju-jitsu – Nevaza -62 kg (M) – Jędrzej Loska

Ju-jitsu – Nevaza -69 kg (M) – Maciej Polok

Ju-jitsu – Nevaza -77 kg (M) – Maciej Kozak


Kajak polo – turniej drużynowy (K) – Polska

Kajak polo – turniej drużynowy (M) – Polska


Karate – kata indywidualnie (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Karate – kumite 50kg (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Karate – kumite 55kg (K) – Dorota Banaszczyk

Karate – kumite 61 kg (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Karate – kumite 68 kg (K) – Kamila Warda

Karate – kumite +68 kg (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Karate – kata indywidualnie (M) – Bartosz Mączka

Karate – kumite 60 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Karate – kumite 75 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Karate – kumite 84 kg (M) – Kamil Warda

Karate – kumite +84 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju


Kickboxing – 65 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Kickboxing – 65 kg (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Kickboxing – 81 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Kickboxing – 86 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Kickboxing – 91 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju


Korfball – turniej drużyn mieszanych – Polska


Kręgle 10-pionowe – turniej indywidualny (K) – Daria Pająk, Lucyna Charęzińska

Kręgle 10-pionowe – turniej indywidualny (M) – Patryk Preus, Alessandro Silletti

Kręgle 10-pionowe – turniej deblowy (K) – Daria Pająk/Lucyna Charęzińska

Kręgle 10-pionowe – turniej deblowy (M) – Patryk Preuss/Alessandro Silletti


Lacrosse – turniej drużynowy (K) – Polska:  Marta Neumann, Kamila Sadowska, Karolina Białowąs, Katarzyna Foryta, Katarzyna Łągiewka, Anna Lisiecka, Olga Skorupka, Alicja Ogorzałek, Klaudia Skwarska, Aleksandra Żbikowska, Karolina Czarnota, Ilona Flisikowska, Joanna Wawrzynów, Małgorzata Kacperczyk, Agnieszka Kosmala + Katarzyna Czarnecka, Aleksandra Walczyńska, Marianna Zielewicz (rezerwowe)


Łucznictwo torowe – łuk bloczkowy indywidualnie (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Łucznictwo torowe – łuk bloczkowy indywidualnie (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Łucznictwo polowe – łuk klasyczny indywidualnie (K) – Joanna Rząsa, Natalia Leśniak

Łucznictwo polowe – łuk klasyczny indywidualnie (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Łucznictwo polowe – łuk goły indywidualnie (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Łucznictwo polowe – łuk goły indywidualnie (M) – 1 kwalifikacja dla kraju


Muaythai – 51 kg (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Muaythai – 54 kg (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Muaythai – 60 kg (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Muaythai – 54 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Muaythai – 57 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Muaythai – 63,5 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Muaythai – 67 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Muaythai – 71 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Muaythai – 75 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Muaythai – 81 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Muaythai – 91 kg (M) – 1 kwalifikacja dla kraju


Narciarstwo wodne – skoki (M) – Kamil Borysewicz


Piłka ręczna plażowa – turniej drużynowy (K) – Polska

Piłka ręczna plażowa – turniej drużynowy (M) – Polska


Pływanie w płetwach – różne konkurencje (K) – Weronika Prentka, Amelia Pisarczyk + 2 zawodniczki

Pływanie w płetwach – różne konkurencje (M) – 4 kwalifikacje dla kraju


Ratownictwo wodne – różne konkurencje (K) – Alicja Tchórz, Anna Nocoń, Karolina Faszczewska, Weronika Śliczniak, Alicja Ulicka, Dominika Kossakowska, Julia Wróbel 

Ratownictwo wodne – różne konkurencje (M) – Adam Dubiel, Bartosz Stanielewicz, Wojciech Kotowski, Cezary Kępa, Paweł Borycki, Hubert Nakielski, Bartosz Makowski


Sporty lotnicze – akrobacja szybowcowa – Jerzy Makula

Sporty lotnicze – motoparalotnie – 3 kwalifikacje dla kraju

Sporty lotnicze – spadochroniarstwo – 3 kwalifikacje dla kraju


Squash – singiel (K) – Magdalena Kamińska, Natalia Ryfa

Squash – singiel (M) – Mateusz Kotra, Wojciech Nowisz


Sumo – waga lekka (K) – 2 kwalifikacje dla kraju

Sumo – waga średnia (K) – 2 kwalifikacje dla kraju

Sumo – waga ciężka (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Sumo – open (K) – 5 kwalifikacji dla kraju

Sumo – waga lekka (M) – 2 kwalifikacje dla kraju

Sumo – waga średnia (M) – 2 kwalifikacje dla kraju

Sumo – waga ciężka (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Sumo – open (M) – 5 kwalifikacji dla kraju


Taniec sportowy – tańce latynoamerykańskie – 1 kwalifikacja dla kraju

Taniec sportowy – tańce standardowe – Justyna Możdżonek/Mateusz Brzozowski

Taniec sportowy – salsa – 1 kwalifikacja dla kraju

Taniec sportowy – rock’n’roll akrobatyczny – Anna Miadzielec/Jacek Tarczyło


Trójbój siłowy – waga lekka (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Trójbój siłowy – waga superciężka (K) – 1 kwalifikacja dla kraju

Trójbój siłowy – waga lekka (M) – Dariusz Wszoła

Trójbój siłowy – waga średnia (M) – 1 kwalifikacja dla kraju

Trójbój siłowy – waga ciężka (M) – Jarosław Olech

Trójbój siłowy – waga superciężka (M) – 1 kwalifikacja dla kraju


Ultimate frisbee – turniej drużyn mieszanych – Polska


Wrotkarstwo torowe – wyścig eliminacyjny 15 000 m (K) – 3 kwalifikacje dla kraju

Wrotkarstwo torowe – wyścig punktowy 10 000 m (K) – 3 kwalifikacje dla kraju

Wrotkarstwo torowe – sprint 500 m (K) – 3 kwalifikacje dla kraju

Wrotkarstwo torowe – sprint 1000 m (K) – 3 kwalifikacje dla kraju

Wrotkarstwo torowe – jazda na czas 300 m (K) – 3 kwalifikacje dla kraju

Wrotkarstwo torowe – wyścig eliminacyjny 15 000 m (M) – 3 kwalifikacje dla kraju

Wrotkarstwo torowe – wyścig punktowy 10 000 m (M) – 3 kwalifikacje dla kraju

Wrotkarstwo torowe – sprint 500 m (M) – 3 kwalifikacje dla kraju

Wrotkarstwo torowe – sprint 1000 m (M) – 3 kwalifikacje dla kraju

Wrotkarstwo torowe – jazda na czas 300 m (M) – 3 kwalifikacje dla kraju


Wspinaczka sportowa – prowadzenie (K) – Karina Mirosław

Wspinaczka sportowa – boulder (K) – Katarzyna Ekwińska

Wspinaczka sportowa – na czas (K) – Anna Brożek, Patrycja Chudziak, Klaudia Buczek, Aleksandra Rudzińska

Wspinaczka sportowa – prowadzenie (M) – Maciej Dobrzański

Wspinaczka sportowa – boulder (M) – Andrzej Mecherzyński-Wiktor

Wspinaczka sportowa – na czas (M) – Marcin Dzieński, Rafał Hałasa


Żużel – zawody drużynowe (M) – Polska: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek