Awans Kubota do 1/8 finału w Bukareszcie

Łukasz Kubot, po wygranej w pierwszej rundzie z Rumunem Gabrielem Moraru 6:2, 6:3, awansował w poniedziałek do 1/8 finału turnieju ATP na kortach ziemnych w Bukareszcie (pula nagród 398 tys. euro). Polski tenisista jest rozstawiony z numerem siódmym.

Kubot pewnie pokonał Rumuna, który zajmuje 419. miejsce w rankingu ATP, na turnieju grał więc dzięki 'dzikiej karcie' przyznanej mu przez organizatorów. Nasz reprezentant przełamał serwis rywala pięciokrotnie, swoje podania przegrywając tylko raz.

W drugiej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą wtorkowego pojedynku Niemca Tobiasa Kamke z innym rumuńskim posiadaczem 'dzikiej karty' – Mariusem Copilem.

29-letni Kubot w najnowszym notowaniu rankingu światowego jest 49 i gdyby dziś zamykano kwalifikacje olimpijskie, Polak wystąpiłby w Londynie, lecz aby być pewnym tego miejsca potrzeba jeszcze kilku dobrych występów naszego reprezentanta. Dokładnie 56 najwyżej notowanych singlistów z listy ATP ma zapewniony start, być może jednak okaże się, że będzie można być sklasyfikowanym niżej, bo jeden kraj może we wszystkich konkurencjach wystawić sześciu zawodników – nacje takie jak Hiszpanie, Francuzi czy Amerykanie mogą nie zabrać każdego singlisty.
 
Natomiast Agnieszka Radwańska od 1/8 finału rozpocznie występ w turnieju WTA Tour, który w poniedziałek rusza na kortach ziemnych w Stuttgarcie (z pulą nagród 740 tys. dol.). W pierwszej rundzie tenisistka rozstawiona z numerem czwartym ma wolny los. W drugiej zmierzy się z jedną ze zwyciężczyń toczących się właśnie kwalifikacji do turnieju głównego (w pierwszym meczu trafią na siebie dwie z nich).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password