Azjatyckie kwalifikacje rozstrzygnięte

W Azji zakończyły się kwalifikacje piłkarzy do IO w Londynie. W ostatniej kolejce rundy decydujacej o przepustkach niespodzianek nie było.

W grupie A Korea Południowa potwierdziła, że wcześniej wywalczony awans jest słuszny. Na własnym terenie Koreańczycy bezbramkowo zremisowali z Katarem. W drugim meczu tej grupy Arabia Saudyjska także remisowała, tutaj jednak był to remis bramkowy 1:1, z Omanem. Tym drugim dało to awans do strefy barażowej.

„Mecz o wszystko” w grupie B rozegrał sie w Uzbekistanie. Gospodarze podjęli tam niespodziewanych liderów grupy – Zjednoczone Emiraty Arabskie i także niespodziewanie… przegrali z nimi po zaciętym pojedynku 2:3. Taki rezultat oznacza, że do Londynu pojedzie ekipa reprezentująca ZEA. Uzbecy swoich szans będą musieli upatrywać w strefie barażowej. W innym meczu grupy B o przysłowiową „pietruszkę” Australia zremisowała z Irakiem 0:0.

Z grupy C awans na IO zapewniła sobie Japonia. Reprezentanci „Kraju Kwitnacej Wiśnii” pewnie ograli Bahrajn 2:0. Jeszcze pewniej, bo 3:0 swoich przeciwników – Malezję odprawiła Syria. Reprezentantom tego kraju dało to drugie miejsce w grupie skutkujace awansem do strefy barażowej.

Trzy zespoły ze strefy barażowej: Oman, Uzbekistan i Syria rozegrają pomiędzy sobą w dniach 25-29 marca mecze systemem każdy z każdym. Turniej ten odbędzie się w stolicy Wietnamu – Hanoi. Najlepsza z trzech ekip rozegra baraż interkontynentalny przeciwko Senegalowi, który odbędzie się 23 kwietnia w brytyjskim Coventry. Zwycięzca tego spotkania uzyska awans na Igrzyska Olimpijskie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password