Azjatyckie kwalifikacje w szermierce – dzień 1.

W japońskiej Wakayamie rozpoczął się dziś turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w szermierce dla strefy Azji i Oceanii. Rozegrano turnieje w kobiecej szpadzie i florecie oraz męskiej szabli. W każdej z tych broni do wywalczenia było po 1 kwalifikacji.

W konkurencji szpady kobiet triumfowała Japonka Nozomi Nakano, która w finale pokonała w finale Larisę Andriejewą z Kirgizji 15:6. Zawodniczka ta była faworytką zawodów i w żadnej z walk nie miała większych problemów.

We florecie kobiet awans na Igrzyska uzyskała reprezentantka Libanu Mona Shaito pokonując w finale Ruth Yi Lin Ng z Singapuru. Tu również wygrała zawodniczka najwyżej notowana w rankingu FIE.

Do pewnego rodzaju niespodzianki doszło w turnieju szablistów. Faworyzowany reprezentant gospodarzy Satoshi Ogawa w finałowej walce musiał uznać wyższość Mojtara Abedini Shormasti z Iranu. Finał był bardzo zaciętym pojedynkiem i zakończył się wynikiem 15:13.

Jutro w Wakayamie walki w pozostałych trzech broniach. Szpadziści i szablistki powalczą o trzy bilety do Londynu, zaś florecistki o jedno.

Również jutro (a dokładnie dziś w nocy)zaczną się kwalifikacje w strefie amerykańskiej, zaś od rana to co nas interesuje najbardziej – kwalifikacje europejskie w Bratysławie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password